Національний банк визначив нові критерії розподілу банків на групи на 2017 рік, скоротивши їх кількість з чотирьох до трьох. Тепер НБУ не буде ділити приватні банки з українськими власниками на дві групи за розміром активів.
Про це йдеться на сайті НБУ.
Згідно з рішенням Нацбанку, передбачені такі групи:
- банки з державною часткою (банки, в яких держава прямо або опосередковано володіє часткою більш ніж 75% статутного капіталу банку):
- Приватбанк
- Укрексімбанк
- Ощадбанк
- Укргазбанк
- УБРР
- Розрахунковий центр
Варто відзначити, що 7 лютого директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук заявив, що для Приватбанку буде створена окрема банківська група.
- банки іноземних банківських груп (банки, контрольні пакети акцій яких належать іноземним банкам або іноземним фінансово-банківським групам):
- ПІБ
- Укрсоцбанк
- Райффайзен Банк Аваль
- ВТБ
- Кредобанк
- VS Банк
- Марфін Банк
- Укрсиббанк
- Ідея Банк
- Правекс-банк
- Креди Агріколь Банк
- Піреус Банк МКБ
- Альфа-банк
- ING Банк Україна
- Citibank
- OTP Bank
- Прокредит Банк
- Сбербанк
- БМ Банк
- Форвард
- Кредит Європа Банк
- Дойче Банк ДБУ
- SEB Корпоративний банк
- Кредитвест Банк
- БТА Банк
- решта 63 банки з приватним капіталом (серед кінцевих власників суттєвої частки є один або кілька приватних інвесторів, які прямо та/або опосередковано володіють не менш ніж 50% статутного капіталу банку).
Нагадаємо, що до 2016 року НБУ ділив банки на чотири групи за розміром активів. Потім було прийнято рішення перейти на класифікацію за власником.