Держрибагентство заявило про запобігання незаконному продажу риболовецького судна "Таманський" російським фрахтувальником. Про це на брифінгу повідомив глава відомства Ярема Ковалів.
"Тільки завдяки оперативному втручанню Держрибагентства і держпідприємства "Керченський морський рибальський порт" (власник судна) нам вдалося зупинити незаконний продаж на аукціоні в Туреччині 14 грудня судна "Таманський", - розповів він.
За словами Коваліва, перед фрахтувальником (у цьому випадку - компанія Cowen Managmant SA, зареєстрована на Багамських островах, але кінцевим бенефіціаром її є російська компанія) створили фіктивну заборгованість нібито за проведені ремонтні роботи на судні у 1,2 млн доларів, хоча за договором фрахту Cowen Managmant SA мала здійснювати ремонт судна за власні кошти. Під час заходження в один із портів Туреччини судно у зв'язку з цим заарештували і готували на продаж за 1 млн доларів на аукціоні нібито для погашення заборгованості перед фрахтувальником.
Ковалів зазначив, що за такою самою або схожою схемою розпродали майже весь океанічний флот, який дістався Україні у спадок від Радянського Союзу. У 1991 році Україні належало 230 суден океанічного плавання, а у 2015 році залишилося тільки 11, з яких всього лише 4 - у державній власності.
Ковалів зазначив, що зараз агентство розробляє комплекс заходів щодо покращення співпраці з фрахтувальниками, за його словами, цю програму він має намір представити громадськості вже у лютому 2016 року.
Нагадаємо, що Кабмін досі не закрив рибні порти в Криму. Це означає, що кораблі будь-яких країн світу можуть спокійно використовувати рибні порти в Керчі та Севастополі, не побоюючись наслідків у вигляді санкцій або закриття європейських ринків збуту для заготовленої таким чином продукції.