ГоловнаЕкономікаДержава

Безробіття в Україні втричі вище від офіційних даних, - МОП

Відомство Тігіпка пояснило таку різницю.

Безробіття в Україні втричі вище від офіційних даних, - МОП
Фото: Макс Левин

Кількість безробітних в Україні становить 1,7 млн осіб, що більш ніж в тричі перевищує офіційну (близько 500 тис. чоловік).

"За даними МОП, рівень безробіття в Україні становить 1,7 млн людей. Він знизився за останній рік з 8,1% до 7,9% працездатного населення", - йдеться в повідомленні Міністерства соцполітики, яке очолює віце-прем'єр Сергій Тігіпко.

Водночас Мінсоцполітики зазначає, що різниця цих даних з даними Державної служби статистики зумовлена різницею в методології їх розрахунку: МОП, що має представництво в Україні, самостійно розраховує рівень безробіття за національними статистичними даними, але на основі власної методології, проте, згідно з методологією МОП, незайнятими особами вважаються всі особи працездатного віку (від 15 до 70 років), які не мають роботи.

Міністерство підкреслює, в Україні громадяни 15-16 років навчаються в середніх школах, у віці 16-22 роки - у коледжах і вищих навчальних закладах, жінки у віці від 55 до 70 років, а чоловіки з 60 до 70 років є пенсіонерами і переважно не працюють, хоча за методологією Міжнародної організації праці їх вік вважається працездатним.

Водночас відомство спростовує інформацію, що з'явилася в ЗМІ про те, що в Україні налічується 5 млн безробітних.

"Офіційно зареєстрованих у Державному центрі зайнятості 506 тис. осіб. Така некоректна інформація (про наявність 5 млн безробітних) поширюється не вперше і, на наш погляд, породжена нерозумінням низкою експертів різниці між поняттями "безробітних" і "незайнятих" осіб", - говориться в повідомленні.

Мінсоцполітики нагадує, що безробітними в Україні вважаються всі особи, що звернулися в Держслужбу зайнятості і знаходяться на обліку як безробітні.

Міністерство зазначає, що дані з безробіття в Україну і за методологією українського Держстату, і за методологією МОП регулярно публікуються на урядових сайтах і ніколи не приховувалися.

Відомство повідомляє, що станом на кінець квітня в Україні налічувалося 20,3 млн працюючих осіб, 0,5 млн безробітних і 13,7 млн пенсіонерів, з яких 1,8 млн працюючих пенсіонерів.

Нагадаємо, офіційний рівень безробіття в квітні зменшився до 1,7% від працездатного населення порівняно з 1,9% в березні.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram