Національна Спілка кінематографістів України затвердила новий склад Українського Оскарівського комітету.
Про це повідомляється на сайті НСКУ.
У результаті голосування, в якому взяли участь члени Громадської ради Оскарівського комітету (45 з 52-х), визначили склад із 17 осіб. У громадський комітет, як і в Оскарівський, увійшли кінематографісти-члени Європейської кіноакадемії (EFA), українські режисери, чиї фільми брали участь у фестивалях класу "А" з 1991 року, і члени Міжнародної асоціації кінопреси (FIPRESCI).
Список членів оновленого Оскарівського комітету сформували з номінантів, які посіли перші 15 позицій рейтингу і погодилися увійти до складу комітету, а також із двох людей, які перебували у групі, що розробляла правила відбору в комітет.
Таким чином, в Український Оскарівський комітет увійшли:
- Алік Шпилюк (EFA, FIPRESCI)
- Дмитро Десятерик (FIPRESCI)
- Олександр Гусєв (FIPRESCI)
- Мирослав Слабошпицький (EFA)
- Володимир Тихий
- Андрій Халпахчі (EFA)
- Кіра Муратова
- Сергій Лозниця
- Олексій Першко (FIPRESCI)
- Дмитро Томашпольський
- Дарина Бадьйор (FIPRESCI)
- Марина Врода
- Аксінья Куріна (FIPRESCI)
- Людмила Новікова (FIPRESCI)
- Андрій Дончик
- Сергій Маслобойщиков
- Наталія Мусієнко (FIPRESCI)
Нагадаємо, що до рішення про зміну складу Українського Оскарівського комітету кінематографісти прийшли після скандалу з невисуванням від України фільму "Плем'я" Мирослава Слабошпицького. Комітет ухвалив рішення висунути фільм "Поводир", що неоднозначно сприйняли у професійній спільноті. Крім того, фільм не потрапив навіть до шорт-листа номінації "Кращий іноземний фільм".
Після скандалу, у Спілці кінематографістів закликали членів Комітету заявити про добровільну відставку і почати виробляти нові принципи роботи Українського Оскарівського комітету. Раніше організацією роботи Комітету займалася Асоціація продюсерів України, але тепер перебрати на себе ці функції вирішив НСКУ. При цьому з Асоціацією продюсерів про це остаточно так і не домовилися.
У коментарі "Телекритиці" Генеральний директор Асоціації Денис Масліков заявив, що остаточне слово з приводу того, хто ж займатиметься організацією роботи Українського Оскарівського комітету, - за Американською кіноакадемією. При цьому Масліков зазначив, що у нього немає претензій до списку членів оновленого комітету та до принципів їхнього відбору - якщо Американська академія вирішить, що Асоціація продюсерів буде і далі займатися Українським Оскарівським комітетом, новий його склад міняти не будуть.
Нагадаємо, що щорічно країни можуть подавати по одному фільму на розгляд Американської кіноакадемії з тим, щоб висунути його в категорії "Кращий фільм іноземною мовою". Формується лонг-лист з усіх претендентів, потім - шорт-лист і тільки після цього, разом з оголошенням усіх номінантів на "Оскар", - остаточний список номінантів у цій категорії. Першою цього року стала Угорщина, висунувши на "Оскар" фільм "Син Сола" Ласло Немеша, який отримав гран-прі на Каннському кінофестивалі.