"Заяви про те, що громадськість заважає представникам КМДА виконати вимоги ЮНЕСКО - не обґрунтовані. Зараз діє Генеральний план розвитку Києва до 2020 року і цього достатньо, щоб виконати вимоги Комітету всесвітньої спадщини", - заявила член координаційної ради Всеукраїнської громадської організації "Київське Віче" Олена Єскіна в ексклюзивному коментарі LB.ua.
Нагадаємо, під час 36-ї сесії Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО закликав українську владу ввести мораторій на будівництво в буферній зоні Києво-Печерської лаври і Софії Київської та зобов'язав до лютого 2013 року надати ЮНЕСКО список будинків, які розташовані близько до заповідників.
Однак сьогодні, 10 липня, прес-служба Голового управління містобудування і архітектури КМДА розповсюдила заяву про те, що столиця не може виконати вимоги ЮНЕСКО, поки не затверджено новий Генплан столиці до 2025 року.
У заяві прес-служби, зокрема, було сказано: "У складі проекту Генплану розроблено і доопрацьовується історико-культурний опорний план, у ньому в текстовій та графічній частині викладені вимоги, які висуває ЮНЕСКО. Таким чином, поки Генеральний план не затверджено, ми не виконуємо вимоги організації".
На думку активістки Олени Єскіної, такі заяви - маніпуляція, щоб просунути ухвалення нового Генерального плану.
Активістка нагадала, що громадські діячі протестують проти ухвалення документа у нинішньому вигляді, тому що існуючий проект Генплану легалізує всі скандальні забудови в центрі столиці, дозволить будувати на схилах Дніпра, в паркових зонах і в історичному центрі міста.
"Перш ніж ухвалювати новий Генеральний план, необхідно провести комплексний аудит діючого Генплану до 2020 року і повернути у власність київської громади всі землі, які були захоплені всупереч діючому існуючому документу", - підсумувала Єскіна.