Росія продовжить спроби замкнути Україну в оточенні недружніх країн, підтримуючи всі політичні сили, здатні бодай мінімально дестабілізувати ситуацію в Румунії та Молдові.
Як потенційний очільник Сирії пройшов шлях від бойовика «Аль-Каїди» і джихадиста до поміркованого лідера, що декларує мирне співіснування із Заходом й обіцяє захист місцевим іновірцям.
Найближчим часом російських «мотоциклістів» і десант на броні чекають неприємні для них і приємні для нас сюрпризи. Повзкий наступ Москви не залишився поза увагою партнерів.
Перед Європою сьогодні постали два геостратегічні виклики — криза світової системи безпеки й нагальна потреба посилити східний фланг НАТО. Створити нове регіональне безпекове об’єднання видається логічною відповіддю на ці виклики.
Розмова з представницею ЄС з придністровського врегулювання та керівницею відділу Європейської служби зовнішніх справ у справах Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії та Молдови Доротою Длоухі-Сулігою.
Наслідки виборів у Румунії, можливо, й не стали перемогою Кремля, але точно не його провалом. Традиційні проєвропейські партії ослабли вдвічі, ультраправі посилилися, а рівень недовіри в суспільстві суттєво зріс.
«Важливим елементом будь-якої мирної угоди має бути забезпечення стабільного і тривалого миру, щоб Росія не змогла скористатися ним як паузою, аби перегрупуватися й переозброїтися».
Дуже ймовірно, що Трамп не лише підтримуватиме Україну, аби вона досягла перемоги, але й стане вирішальною силою в реалізації нового плану Маршалла для України.
Мирного плану Трамп станом на сьогодні не має — він мав план виграти вибори, обіцяючи, що американські платники податків перестануть платити за проблему на іншому кінці світу. Що буде робити далі Трамп — наразі невідомо.