ГоловнаСвіт

Нідерланди поставили Україні єдину умову щодо використання F-16 для атак по Росії

"Якщо бачите цілі за межами України, але їх треба уразити для оборони, вони законні", - заявила нідерландська міністерка оборони.

Нідерланди поставили Україні єдину умову щодо використання F-16 для атак по Росії
Кайса Оллонгрен

Нідерланди поставили Україні єдину умову щодо використання їхніх винищувачів F-16 для атак по території Росії, передає "Суспільне".

Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен сказала, що Києву при цьому треба дотримуватися міжнародного гуманітарного права.

"F-16 — це один з видів озброєння. Ми надаємо й інші озброєння і завжди казали: як саме їх використовувати має вирішувати Україна. Ви дотримуєтеся міжнародного гуманітарного права. Це єдина умова, що ми ставимо", - заявила Оллонгрен.

За словами міністерки, як саме використовувати F-16 - це "рішення українських військових". 

"Якщо бачите цілі за межами України, але їх треба уразити для оборони, вони законні. Я завжди відстоювала право України воювати так, як вона вважає за потрібне. Бачу, все більше країн зараз займають таку ж позицію", - додала глава нідерландського Міноборони.

  • Амстердам надасть Києву свої винищувачі одразу після Данії цього літа.
  • Бельгія дозволила застосовувати F-16, які вона вже цьогоріч почне передавати Україні, лише для ударів по окупованій території, але не по Росії.
  • А от Данія, як і Нідерланди, не заперечує, щоб Україна била по військових цілях на території Росії.
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram