ГоловнаСвіт

Росія зірвала нараду ОБСЄ у Варшаві, - Держдеп США

Штати очікують, що  країни-учасниці організації почнуть проводити заплановані зустрічі, теми яких присвячені правам людини.

Росія зірвала нараду ОБСЄ у Варшаві, -  Держдеп США
Фото: topwar.ru

Росія зірвала щорічну нараду ОБСЄ з питань людського виміру. Конференція мала відкритися 27 вересня в Варшаві.

Про це повідомляється на сайті Держдепартаменту США.

"Ми глибоко шкодуємо через цю спробу російського уряду заблокувати перевірку погіршення стану прав людини", - йдеться в повідомленні.

Штати очікують, що ОБСЄ і країни-учасниці організації почнуть проводити заплановані зустрічі, теми яких присвячені правам людини.

"Ми продовжуватимемо закликати Росію виконувати свої зобов’язання, які включають гарантування захисту основних свобод і дозволяють громадянам притягати свої уряди до відповідальності, у тому числі шляхом вільних і чесних виборів... Ми продовжуватимемо робити все можливе, щоб зосередити весь спектр проблем, пов’язаних з правами людини, у всьому регіоні ОБСЄ, і ми будемо працювати із союзниками та партнерами, щоб відстоювати принцип всеосяжного щорічного огляду людського виміру за участі громадянського суспільства", - зазначається в заяві.

Нагадаємо, у квітні Вашингтон анонсував засідання країн ОБСЄ, на якому планувалося заслухати пояснення Росії щодо концентрації військ на кордоні з Україною та в окупованому Криму. Однак російська сторона відмовилася брати участь у засіданні.

У МЗС України тоді заявили, що вважають невиконання Росією Віденського документа ОБСЄ підтвердженням її намірів  продовжувати військовий тиск та погрози силою щодо України.

Таня МатяшТаня Матяш, Редакторка новин
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram