ГоловнаСвіт

Прокуратура ФРН висунула росіянину звинувачення у вбивстві колишнього чеченського польового командира на замовлення уряду РФ

Вважається, що мотивом стало "вороже ставлення" Хангошвілі до російської влади.

Прокуратура ФРН висунула росіянину звинувачення у вбивстві колишнього чеченського польового командира на замовлення уряду РФ
Фото: EPA/UPG

Генпрокуратура ФРН висунула росіянину звинувачення у вбивстві колишнього чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі, яке відбулося в Берліні в серпні 2019 року. У звинуваченні йдеться, що злочин було виконано на замовлення уряду Росії, пише Bloomberg.

"Державні організації в центральному уряді Російської Федерації дали розпорядження обвинуваченому ліквідувати жертву вбивства, громадянина чеченської національності Грузії", - йдеться в документі.

На думку сторони звинувачення, мотивом убивства стало "вороже ставлення" Хангошвілі до російської влади.

Передбачається, що справа може загострити відносини між Росією і Німеччиною.

Нагадаємо, що в серпні 2019 року в Берліні в парку Малий Тіргартен убили чеченця Зелімхана Хангошвілі. У Росії влада оголосила його в розшук за звинуваченням у тероризмі. У Німеччині чеченець шукав притулку після кількох скоєних на нього замахів.

Хангошвілі був польовим командиром під час другої чеченської війни. Він воював на боці Шаміля Басаєва і Абу Валіда, пізніше - Аслана Масхадова. З 2002 року Хангошвілі був у російському розшуку за підозрою в тероризмі. За словами голови Німецько-Кавказького товариства Еккехарда Маса, він був у розстрільному списку чеченців, які живуть за кордоном.

Убивцю затримали, він виявився громадянином Росії, приїхав до Берліна незадовго до скоєння злочину. Прокуратура повідомила, що вини він не визнав, а свідчення давати відмовився.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram