ГоловнаСвіт

Уряд Франції заявив про підтримку "жовтих жилетів" з-за кордону

У французькому уряді, зокрема, вказують на роль російської державної телекомпанії Russia Today.

Уряд Франції заявив про підтримку "жовтих жилетів" з-за кордону
Во время протестов ‘желтых жилетов’ в Париже, 01 декабря 2018.
Фото: EPA/UPG

Французький уряд повідомив про те, що рух "жовтих жилетів" отримує підтримку з-за кордону. Про це заявив у середу, 9 січня, в Парижі прес-секретар кабінету міністрів Беньямін Гріву, передає DW.

За його словами, деякі демонстранти, що проявляють насильство, належать до табору ультралівих, Інші - до табору ультраправих. "Тільки з того, що хтось надів жовтий жилет, не випливає, що він поділяє ті самі ідеї", - наголосив Гріву.

Прес-секретар уряду, зокрема, критично висловився щодо висвітлення демонстрацій російським телеканалом "RT". "Відомо і схвалення (протестів, - Ред.) деякими інструментами пропаганди, які я не хочу називати ЗМІ, такими, як "Russia Today", - сказав він, зазначивши, що для деяких демонстрантів це, навпаки, "єдині вільні медіа".

Крім того, Гріву звернув увагу на те, що деякі члени уряду Італії відкрито висловили моральну підтримку протестувальникам французам. У понеділок, 7 січня, член правопопулістського руху "5 зірок", що входить в правлячу коаліцію Італії, Луїджі ді Майо висловив солідарність з демонстрантами в жовтих жилетах. Їхній партнер в уряді - права партія "Ліга", членом якої є глава МВС Маттео Сальвіні, - засудила прояви насильства, проте загалом підтримала протести.

Раніше уряд Франції вирішив посилити заходи проти "жовтих жилетів".

Нагадаємо, протести у Франції почалися 17 листопада після оголошення про підвищення податків на паливо. Люди вийшли на вулиці, надівши світловідбиваючі жилети, звідси і пішла назва - "жовті жилети". Відтоді схожі акції проводяться щотижня, і хоча кількість їх учасників скоротилася.

Потім протести, що почалися з невдоволення підвищенням податків на бензин, переросли у виступи проти президента Еммануеля Макрона. У грудні президент Макрон пішов на низку економічних поступок, проте вже в новорічному зверненні його тон змінився. Президент заявив, що уряд продовжить програму економічних реформ і "не даватиме жодних поблажок під час забезпечення громадського порядку".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram