ГоловнаСвіт

Росію звинуватили у втручанні ще і в молдовські вибори

Громадянка РФ фінансувала зі свого фонду політичні партії.

Росію звинуватили у втручанні ще і в молдовські вибори
Игорь Додон и патриарха Кирилла во время их встречи 13 июня, 2018.
Фото: a-tv.md

У Кишиневі розсекречено звіт Комісії з розслідування обставин втручання Фонду "Open Dialogue" і його засновниці громадянки РФ Людмили Козловської у внутрішні справи Молдови шляхом фінансування молдавських політичних партій.

Про це повідомляє МОЛДПРЕС з посиланням на прес-службу парламенту Молдови.

"Комісія дійшла висновку про те, що дії "Open Dialogue" носили характер диверсійний і представляли загрозу для державної безпеки Республіки Молдова", - йдеться в повідомленні.

Під час засідань комісії були запрошені для надання показань представники керівництва Служби інформації і безпеки, Міністерства внутрішніх справ, Служби із запобігання та боротьби з відмиванням грошей, Генеральної прокуратури, Антикорупційної прокуратури, Прокуратури з боротьби з організованою злочинністю і особливих справ і Центральної виборчої комісії, а також представники політичних партій "Дія і Солідарність" і "Платформа «Гідність і Правда", а також правозахисної Асоціації "Promo-LEX".

Розслідування діяльності "Open Dialogue" було розпочато після того, як спливли факти про фінансування через нього політичних партій "Дія і Солідарність" і "Платформа «Гідність і Правда". А також про те, що сам фонд фінансувався з коштів "ландромат" - операції з незаконного відмивання і виведення з Росії через Молдову декількох десятків мільярдів доларів.

Керівник фонду, громадянка РФ Людмила Козловська, була виселена з ЄС із забороною на в'їзд як агент російських спецслужб.

Після розсекречення звіт опубліковано на сайті парламенту і передано до Європейського Парламенту, Європейської комісії, Державного департаменту та Конгресу Сполучених Штатів Америки, Європейського Союзу, парламентів Румунії, Польщі та України, ОБСЄ, Раді Європи, ООН, та іншим міжнародним організаціям і національним установам.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram