ГоловнаСвіт

Уряд Білорусі відмовився від кредиту МВФ, щоб не шокувати населення

Сторони розійшлися в термінах реалізації реформ.

Уряд Білорусі відмовився від кредиту МВФ, щоб не шокувати населення
Фото: publika.md

Уряд Білорусі відмовився від кредитної програми МВФ через можливий шок для населення.

Про це міністр фінансів Білорусі Максим Єрмолович заявив у вечірньому ефірі телеканалу СТВ, передає Інтерфакс.

"Глава держави зазначив, що це буде шоком для нашого населення і цього робити не можна. Тому від програми з МВФ уряд відмовився", - сказав Єрмолович.

За його словами, така реакція білоруської сторони виникла у зв'язку з тим, що МВФ наполягав на реалізації програми реформ у більш стислому періоді, ніж це було погоджено урядом.

При цьому концептуальних розбіжностей щодо характеру реформ у діалозі з МВФ Мінськ не зазначає.

"Ми розробляли разом з експертами МВФ програму структурних реформ, яка б відповідала філософії МВФ. І в принципі, щодо ключових моментів, у нас позиції збіглися, ми вийшли на програму, але ми розійшлися в термінах її реалізації", - пояснив глава Мінфіну.

Він також повідомив, що в середньостроковій перспективі Мінфін Білорусі планує розмістити на локальних ринках Росії та Китаю суверенні облігації на суму до $ 2 млрд.

При цьому розміщувати єврооблігації Білорусь наступного року не планує, зазначив він.

Як повідомлялося, з 6 по 19 вересня місія МВФ перебуває в Києві для обговорення останніх економічних подій і економічної політики. Обговорюватимуться питання надання фінансової допомоги від МВФ для підтримки політики, спрямованої на забезпечення макроекономічної стабільності в Україні, і подальшого руху економіки країни в напрямі сталого та інклюзивного зростання.

Нагадаємо, чинна програма МВФ щодо кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (EFF) почалася в березні 2015 року і триватиме до березня 2019 року.

Загальний обсяг програми становить 17,5 млрд доларів, тоді як Україна поки що залучила тільки 8,7 млрд доларів з усієї суми (перший транш на 5 млрд доларів - у березні 2015 року, другий - на 1,7 млрд доларів у серпні 2015 року, третій - на 1 млрд доларів у вересні 2016 року, четвертий - на 1 млрд доларів у квітні 2017 року).        

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram