Сенат США проголосував за збереження "мережевого нейтралітету", скасованого рішенням Федеральної комісії з питань комунікацій у грудні 2017 року. Тепер законопроект направлять у Палату представників.
Як повідомляє "Голос Америки", за збереження правил, введених адміністрацією Барака Обами в 2015 році, у верхній палаті Конгресу проголосували 52 сенатори. 47 сенаторів виступили проти.
Норми "мережевого нейтралітету" забороняють провайдерам блокувати сайти або будь-який контент. Також ці правила не дозволяли надавати більш швидкий доступ користувачам до конкретних сайтів і додатків в обмін на додаткову плату.
У 2016 році провайдери оскаржили норми "мережевого нейтралітету" в суді, але їм не вдалося виграти справу. Наприкінці минулого року адміністрація Дональда Трампа скасувала ці правила.
Незважаючи на рішення сенату в четвер, у законопроекту про повернення "нейтралітету" невеликі шанси в Палаті представників. Контрольований республіканцями Конгрес у грудні минулого року підтримав рішення Федеральної комісії з комунікацій, і для скасування цієї ініціативи демократам у нижній палаті необхідно додатково отримати голоси не менш ніж 25 республіканців.