Частина укладеної США "кремлівської доповіді" виявилася засекреченою, щоб зазначені в ній люди і компанії не зробили спроби вивести активи зі США.
Про це йдеться в заяві помічника міністра фінансів США зі зв'язків з громадськістю Тоні Сеєга, передає Bloomberg.
Так в американському відомстві відреагували на критику на адресу авторів доповіді, яких звинувачували в "копіпасті" списку росіян з відкритих джерел.
Із заяви відомства випливає, що незасекречений список дійсно ґрунтується на відкритих даних, у тому числі урядових сайтах і документах, і цей документ був "повсюдно неправильно сприйнятий".
У доповіді сказано, що в засекреченій частині можуть виявитися люди, яких немає у відкритому списку. Відкрито були опубліковані лише списки російських можновладних чиновників і олігархів, наближених до президента РФ Володимира Путіна. У засекреченій частині опинилися напівдержавні компанії, які відіграють ключову роль для економіки Росії, а також члени сімей чиновників і олігархів, опис їх зв'язків з Путіним і можливі ознаки корумпованості.
"Кремлівська доповідь" була опублікована 30 січня. У ній опинилися імена 114 можновладних російських чиновників і 96 бізнесменів.
Голова Мінфіну США Стівен Мнучин заявив, що після публікації "кремлівської доповіді" підуть санкції. Про це ж йдеться в заяві помічника міністра фінансів США зі зв'язків з громадськістю Тоні Сеєга, яку цитує Bloomberg.
Нагадаємо, фігуранти "кремлівського списку" втратили $1,1 млрд за день.