Сьогодні президент Тайваню Ма Інцзю і лідер Китаю Сі Цзіньпін проводять у Сінгапурі першу зустріч з моменту закінчення громадянської війни в 1949 році.
Про це повідомляє "Русская служба Би-би-си".
Зустріч має велике символічне значення, однак про якісь угоди, які планують підписати сторони, не повідомляється. Окреслено лише загальну тему переговорів - підтримання миру в Тайванській протоці.
"Обидві сторони повинні поважати цінності та спосіб життя одна одної. Незважаючи на те, що це перша зустріч, ми почуваємося старими друзями. За нами 60-річна історія взаємин, і сьогодні ми бачимо плоди співпраці, а не суперництва", - сказав президент Тайваню Інцзю.
"Ми одна сім'я", - додав лідер КНР Цзіньпін.
Нагадаємо, в 1949 році націоналістичний уряд Китаю на чолі з Чан Кайши втік у Тайвань після поразки в громадянській війні з комуністами. Після цього офіційних зустрічей між лідерами двох країн не було. Таким чином, це перша зустріч більш ніж за 65 років.
Нагадаємо, в лютому 2014 року Китай і Тайвань вперше з моменту завершення громадянської війни в країні 1949 року провели п'ятихвилинні переговори, які, на думку аналітиків, стали свідченням того, що відносини між Китаєм і Тайванем почали налагоджуватися. Цьому, з-поміж іншого, сприяв прихід до влади в Тайвані партії, що виступає за союз з китайською владою.
Тайвань відокремився від Китаю після закінчення громадянської війни в 1949 році. КНР досі вважає острів своєю провінцією. Тим часом на острові фаворитом наступних парламентських виборів вважають партію, яка виступає за офіційне проголошення повної незалежності від Пекіна.