Протести французьких фермерів далі блокують дороги у центрі країни.
Про це повідомляє The Independent.
Селяни вимагають, щоб уряд натиснув на великі торгові мережі та м'ясопереробні підприємства, змусивши тих збільшити закупівельні ціни на яловичину, свинину і молочні продукти.
French farmers vow to step up protests over prices http://t.co/2T76jrRFZF pic.twitter.com/8vR0iZ1X89
— Agence France-Presse (@AFP) July 22, 2015
Протестувальники перекривають автостради барикадами з тракторів, підпалюють покришки і купи гною. Вони обшукують вантажівки і, якщо знаходять імпортне м'ясо, викидають його на узбіччя. У супермаркетів міста Тарб і молокозаводу в місті В'єн фермери скинули сотні тонн гною, а у два супермаркети в департаменті Ло і Гаронна вони загнали стада свиней просто посеред робочого дня. Заблоковано проїзд до багатьох пам'яток і туристичних об'єктів. Приватні машини фермери пропускають, але тільки після ретельного огляду.
На зустріч із представниками аграріїв у четвер, 23 липня, має вилетіти президент Франції Франсуа Олланд. У Діжоні, де заплановано переговори, вже зібрався величезний натовп незважаючи на те, що уряд оголосив про виділення фермерам €600 млн у 2016 році, списання частини боргів і зменшення податків. Також пообіцяли домовитися з торговими мережами про підвищення цін і провести переговори з урядами країн Азії про закупівлі французького м'яса. Проте протестувальники відмовляються розходитися і вимагають вирішити їхні проблеми негайно.
In France, farmers protesting low meat and dairy prices blocked tourist sights http://t.co/3LZPNF4VU1 #bbcinbrief pic.twitter.com/iuxi2B2QnA
— BBC Travel (@BBC_Travel) July 22, 2015
Французьке тваринництво, на яке припадає половина всього аграрного сектору країни, протягом останнього року перебуває у кризі через падіння попиту і жорстку конкуренцію з боку південноамериканських виробників. За останні 12 років уряд країни реформував як неефективну стару систему закупівель, яка передбачала, серед іншого, складування надлишків продукції і гарантувала високі ціни. За оцінками міністерства сільського господарства країни, десята частина всіх тваринницьких підприємств - близько 25 тис. фермерських господарств - знаходиться на межі банкрутства.