Голова Європейської ради Дональд Туск заявив про готовність ЄС зробити щодо Мінська низку "незвичайних зустрічних кроків" за наявності позитивних сигналів від білоруської сторони.
Євросоюз, який заявляє про порушення прав людини в Білорусі, 2012 року розширив введені ще в грудні 2010 року санкції щодо країни і поставив умовою поліпшення відносин звільнення всіх політв'язнів. Мінськ, однак, наполягає на тому, що політв'язнів у країні немає.
"Якщо з'являться перші знаки доброї волі Мінська, якщо позитивні сигнали збережуться, я готовий зробити низку незвичайних зустрічних кроків", - сказав Туск в інтерв'ю вузькому колу журналістів із країн "Східного партнерства", повідомляє білоруський портал tut.by. При цьому Туск не уточнив, про які конкретно кроки може йтися, але додав, що "все в руках президента Лукашенка".
Голова Євроради зазначив, що позиція Білорусі з приводу української кризи позитивно вплинула на ставлення до республіки. "Я побачив, що Білорусь по-справжньому незалежна і нейтральна в цьому дуже важливому питанні як для ЄС, так і для самої Білорусі", - додав голова Євроради.
Туск назвав Білорусь "відповідальним і передбачуваним партнером" у тому, що стосується конфлікту на південному сході України, і підтримав роль Мінська в його врегулюванні. Однак політик наголосив, що ЄС не може змінити свою позицію з приводу деяких внутрішніх проблем у Білорусі, зокрема ситуацію з правами людини і політв'язнями.
Відповідаючи на критику про слабку ефективність програми ЄС "Східне партнерство" для Білорусі, він сказав, що "пропозиція з боку Білорусі була обмеженою, можливо, тому й результати вийшли обмеженими порівняно, наприклад, з Молдовою".
Програма "Східне партнерство" передбачає політичну асоціацію й економічну інтеграцію Євросоюзу з Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю, Грузією, Молдовою та Україною. Останні три країни торік підписали угоди про асоційоване партнерство з ЄС. Білорусь на прийдешньому саміті "Східного партнерства" в Ризі 21-22 травня буде представляти міністр закордонних справ Володимир Макей.