Голова Слідчого комітету Росії (СКР) Олександр Бастрикін запропонував відмовитися від пріоритету міжнародного права над національним у Конституції, посилаючись на те, що він шкодить інтересам Росії.
Про це повідомляє прес-служба СКР.
З доповіді Бастрикіна випливає, що наявність пріоритету міжнародного права над національним лише працює проти інтересів Росії і "вміло використовується західними опонентами".
"Видається, що усунення в нашому законодавстві цих, образно кажучи, диверсій правового регулювання зміцнить незалежність РФ у правовій сфері, поверне її до кращих традицій вітчизняного судочинства", - заявив глава СКР.
При цьому Бастрикін підкреслив, що "в інших державах діють гнучкіші механізми".
Тим часом, глава президентської ради з прав людини Михайло Федотов вважає, що ініціатива Олександра Бастрикіна несвоєчасна.
"Це зробити неможливо. Для того, щоб реалізувати цю ідею, треба ухвалювати нову Конституцію. Я думаю, що зараз не час цим займатися", - цитує слова Федотова "Интерфакс".
Крім того, Бастрикін ухвалив кілька пропозицій щодо виправлення недопрацювань російського законодавства, які він назвав деформаціями. Зокрема, він закликає повернутися до об'єктивного і всебічного розслідування кримінальних справ. На думку Бастрикіна, зараз судді стають заручниками сторін суперечки і часто не можуть ухвалити неупереджене рішення.
Глава СКР також вказав на недоліки статті 90 КПК України "Преюдиція". Згідно з цією статтею, слідчий, який займається кримінальною справою, не має права перевіряти обставини, зазначені у рішенні суду, ухваленому в рамках цивільного, арбітражного або адміністративного судочинства. "Від дефектів статті 90 КПК РФ страждають інтереси потерпілих, їхні конституційні права на відшкодування збитків від злочинів, якість правосуддя у кримінальних справах. Верховний Суд Росії також вважає, що ця правова норма вимагає коректування", - заявив Бастрикін.
Раніше глава СКР запропонував посилити роль суддів і повернути сучасне судочинство до процесуальних норм, які існували в СРСР. Відповідний законопроект був опублікований на сайті СКР для обговорення. У січні 2015 року його вніс до Держдуми депутат-єдинорос Олександр Ремезков, який обіймає посаду заступника голови комітету з цивільного, кримінального, арбітражного і процесуального законодавства.