До 2035 року уряд Росії має намір знизити залежність бюджету від нафтогазових доходів до 43-45%.
Про це в інтерв'ю "Российской газете" розповів голова Міненерго Олександр Новак. При цьому він зазначив, що енергоресурси для Росії є конкурентною перевагою. "Починаючи з 2000 року, на 200 млн тонн на рік збільшився видобуток нафти, а експорт нафти і нафтопродуктів - майже удвічі. За рахунок цього частка від нафтогазових доходів до бюджету збільшилася приблизно на 50-52%", - сказав чиновник.
Диверсифікація джерел доходів, на думку міністра, приведе до стабілізації доходів держави. Новак зазначив, що залежність від нафти на рівні 43-45% - "усе одно забагато". "Проте це вже рух у правильному напрямку", - підсумував голова Міненерго.
Влітку 2014 року Рахункова палата подала звіт про бюджет на 2014-2016 роки. За оцінкою контрольного відомства, нафтогазові доходи бюджету зросли з 48,1% до 52,5%. У висновку Рахункової палати сказано, що залежність бюджету від зовнішньоекономічної кон'юнктури залишається високою, незважаючи на поставлене президентом завдання знижувати її.
23 січня на лондонській біржі ICE нафта марки Brent коштує $49,4 долара за барель. Нафта подорожчала на тлі повідомлень про смерть короля Саудівської Аравії Абдалли. Раніше, 16 січня, Олексій Кудрін заявив, що реальні доходи населення при збереженні ціни на нафту $ 40 за барель за 2-3 роки можуть знизитися на 10%.
Нагадаємо, раніше голова "Лукойлу" передбачив падіння ціни на нафту до $25.