Сенат Демократичної Республіки Конго (ДРК) скасував поправку до закону про президентські вибори, що спровокувала масові заворушення у столиці ДРК Кіншасі.
Про це повідомляє агентство Рейтер.
Жертвами заворушень в цілому стали 42 людини.
Йшлося про вимогу проведення перепису населення до проведення чергових президентських виборів - захід, який схвалила Національна асамблея. Опозиція заявила, що перепис може тривати кілька років, і це відтермінує президентські вибори, заплановані наступного року. У такому разі мали би продовжити термін дії повноважень чинного президента ДРК Жозефа Кабіли, який перебуває при владі з 2001 року.
Протести також відбулися в місті Гома на сході країни. Востаннє перепис населення в Демократичній Республіці Конго проводився у 1984 році. За оцінкою Департаменту торгівлі США за 2013 рік, населення ДРК становить понад 77,4 млн осіб.
Жозеф Кабіла - четвертий президент Демократичної Республіки Конго з 26 січня 2001 року. Обійняв посаду президента після вбивства свого батька Лорана-Дезіре Кабіли.
Після приходу до влади йому вдалося здійснити кілька кроків для припинення тривалої громадянської війни у країні і виведення з ДРК іноземних військових контингентів. Згідно з мирною угодою 2002 року, підписаною в південноафриканському місті Сан-Сіті, яка стала формальним завершенням Другої конголезької війни, Кабіла зберігав за собою пост президента і глави держави. Однак його владу обмежувала тимчасова адміністрація з чотирьох віце-президентів: лідерів двох найбільших повстанських угруповань, представника від громадянської опозиції і представника від прихильників офіційного уряду.
У 2004 (28 березня і 11 червня) в країні відбулися дві невдалі спроби державного перевороту, придушені вірними уряду військами. 27 листопада 2006 року Жозефа Кабілу офіційно названо першим демократично обраним на загальному прямому голосуванні президентом ДРК.