ГоловнаСуспільствоЗдоров'я

У МОЗ повідомили, що ще не починали розроблення нових стандартів медичної допомоги

Всупереч заявам міністра Максима Степанова.

Міністерство охорони здоров'я ще не розпочало розроблення нових стандартів надання медичної допомоги. Про це йдеться у відповіді на інформаційний запит LB.ua.

Згідно з документом, підписаним заступником міністра охорони здоров'я Іриною Микичак, оброблення стандартів медичної допомоги починається після формування відповідної мультидисциплінарної робочої групи, але персональний склад групи наразі не затверджений.

Також у документі йдеться, що перерахунок тарифів (на надання медичних послуг - LB.ua) у зв'язку з розробленням нових галузевих стандартів не проводиться.

Водночас, нещодавно на брифінгу міністр охорони здоров'я Максим Степанов говорив протилежне: "Міністерство розпочало розроблення та затвердження нових державних стандартів надання медичної допомоги із залученням науковців та провідних фахівців галузі". Він додав, що на основі отриманих даних МОЗ розробить справедливі тарифи, за якими здійснюватиметься фінансування галузі в 2021 році.

Нагадаємо, що нещодавно уряд затвердив підвищені тарифи на медичні послуги за трьома напрямами: екстрена допомога, інсульт та інфаркт міокарда. Однак генеральна директорка Директорату медичних послуг МОЗ України Оксана Сухорукова у коментарі LB.ua розповіла, що ці тарифи не були прораховані ні в її директораті, ні в Національній службі здоров'я.

"Повноваження вносити пропозиції щодо тарифів є у НСЗУ, але ця постанова не розглядалася в НСЗУ. Вона народилася десь у МОЗ, але я навіть не знаю, хто саме її народив. Я зараз у відпустці, але знаю, що постанова надійшла в мій директорат вчора вже в готовому вигляді від держсекретаря міністерства", - сказала Сухорукова.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram