ГоловнаСуспільствоЖиття

Меджліс закликав запалити свічку ввечері 17 травня на пам'ять про депортованих кримських татар

На будівлі Кабміну та Офісу президента покажуть тематичну відео-інсталяцію.

Меджліс закликав запалити свічку ввечері 17 травня на пам'ять про депортованих кримських татар
Фото: Макс Требухов

Меджліс закликав підняти кримськотатарський прапор з траурною стрічкою і запалити свічку у вікні 17 травня о 21:00 на пам'ять про депортованих кримських татар.

"Новітня історія українського та кримськотатарського народів пронизана катастрофами, які ледь не кинули їх у безодню забуття. Дати пам'яті жертв скоєних проти наших народів злочинів чергуються одна за одною. Вклонімося разом пам'яті мільйонів жертв переслідувань, вбивств, насильницьких депортацій, Голодомору, організованих і проведених Москвою", - написав глава Меджлісу Рефат Чубаров на своїй сторінці у фейсбуці.

З нагоди Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, який в Україні відзначають 18 травня, на будівлі Офісу президента і Кабінету Міністрів ввечері 17,18 і 19 травня також покажуть світлову відео-інсталяцію.

"Проєкт нагадає всім про злочини радянської влади і злочини РФ сьогодні проти кримськотатарського народу", - зазначили у Міністерстві тимчасово окупованих територій.

Нагадаємо, насильницьке виселення кримських татар з території їхнього історичного проживання відбулося в роки Другої світової війни. За різними оцінками, тільки в перші роки вигнання в результаті голоду, масових захворювань, знущань і каторжних робіт в місцях спецпоселень загинуло понад 46% кримських татар.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram