Населення Криму потребує необхідного об'єму якісної питної води, стверджує окупаційний "віце-прем'єр" Криму Юрій Гоцанюк.
Про це він заявив на засіданні робочої групи з розробки плану заходів щодо встановлення станцій доочищення води, повідомляють Крим.Реалії.
"Тепер, в умовах припинення подачі дніпровської води по Північно-Кримському каналу водопостачання міст і сільських населених пунктів Криму здійснюється з місцевих джерел. Усі підземні води Криму використовуються в системі централізованого питного водопостачання без попереднього очищення. Наше завдання - визначити найбільш проблемні населені пункти, населення яких користується неякісною питною водою для забезпечення виконання заходів щодо встановлення станцій доочищення води", - сказав Гоцанюк.
Чиновник зазначив, що чисельність населення, яке користується послугами централізованого питного водопостачання, становить 88% населення Криму.
Як повідомляється, у ході робочого засідання були внесені пропозиції щодо технічних рішень водопідготовки підземної води. Учасники засідання також обговорили побудова процесу опріснення морської води та санітарно-гігієнічні вимоги до опріснення води.
У липні повідомлялося, що дамба для обліку постачання води в Крим готова на 80%. Технічна можливість подавати каналом воду на півострів з'явиться восени 2018 року. При цьому наголошувалося, що подача води стане можливою після повернення Криму під контроль України.
Через Північно-Кримський канал Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді. Після анексії Криму Росією 2014 року постачання води на півострів припинили.
Українська влада неодноразово робили заяви про те, що водопостачання анексованого Криму буде відновлено тільки після деокупації півострова.