ГоловнаСуспільствоЖиття

Забудовника зобов'язали обгородити Голосіївський природний парк

Парк обіцяють зробити доглянутим і успішним.

Забудовника зобов'язали обгородити Голосіївський природний парк
Фото: M.Danevich

Більш ніж кілометр огорожі встановлять уздовж території Національного природного парку "Голосіївський". Виконати цю роботу, а також комплекс заходів для оновлення інфраструктури парку зобов'язали Домобудівну компанію №7, забудовника житлового комплексу, що по вул. Полковника Потєхіна, 9. Рішення про це ухвалили на засіданні Науково-технічної ради НПП "Голосіївський" у березні.

"Щоб зменшити антропогенне навантаження на територію Національного природного парку "Голосіївський" і захистити унікальну природну систему парку, зобов'язати ТОВ "Домобудівна компанія №7" установити огорожу й окремі входи для організованого проходу відпочивальників. Також облаштувати велосипедні та туристичні маршрути, бігові доріжки, стежки здоров'я , пішохідну екодоріжку від вулиці Полковника Потєхіна до озера Дідорівка, встановити антивандальні знаки, щити, стенди, еколавки й урни", - йдеться в рішенні нацпарку.

За словами директора НПП "Голосіївський" Бориса Дробота, вже сьогодні на природний комплекс негативно впливає неконтрольований доступ відпочивальників на його територію, систематичне викидання сміття з території гаражного кооперативу, що в районі вулиці Потєхіна. Крім того, відсутність системи споруд для відведення дощової і талої води засолює ґрунти і розмиває яри в Парку.

За нашими попередніми підрахунками, вартість комплексу робіт у Парку складе понад три мільйони гривень. Це дорогий для нас проект, але ми готові виконати його як забудовник ділянки, що є сусідами з Голосіївським лісом. Сьогоднішні і майбутні мешканці цього району варті того, щоб поруч був доглянутий і успішний парк. Ми готові вкласти свої кошти, щоб уберегти ліс не тільки від майбутнього навантаження, а й від наявних уже сьогодні негативних впливів на цю територію. У світі є сотні прикладів, коли парки і лісові масиви обгороджують, щоб організувати потоки людей і захистити територію. Наприклад, лісовий масив на території Відня - біосферний заповідник "Лобау". Завдяки розумній організації відвідувань тут створено можливості зберегти унікальну екосистему і водночас нагоду відпочинку не тільки для місцевих жителів - сотні тисяч туристів щорічно відвідують заповідник, - розповів, заступник директора компанії-забудовника Юрій Сокольницький.

Крім того, Юрій Сокольницький заявив, що забудовник внесе зміни в проектну документацію, розробивши проект насосної станції для відведення стічних (дощових) вод від території парку в бік каналізаційної мережі, прокладеної вздовж вул. Виставкової. Загалом у компанії стверджують, що проведення мереж каналізації, будівництво проїздів, доріг, інженерних і будь-яких інших споруд категорично не проводитимуть на території НПП "Голосіївський".

Раніше в деяких екологічних організаціях заявляли, що в Голосіївському лісопарку одночасно не може перебувати більш ніж 10 осіб на гектар площі, інакше парку загрожує "витоптування". Депутат Київради Леонід Антоненко сумнівається у позиції екологів, про що він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Якщо ви коли-небудь гуляли Центральним парком у Нью-Йорку, знаєте, що ця прогулянка могла також називатися "витоптуванням" парку. Через таку "призму" дивляться на прогулянки парками екологи-активісти.

Зізнаюся, я не розумію цієї постановки питання. Парки існують якраз для того, щоб у них гуляли люди. Центральний парк у Нью-Йорку, Гайд-парк у Лондоні - це перлини цих міст, які щорічно привертають сотні тисяч відвідувачів. Навіщо в центрі мегаполіса мати парк, вхід у який заборонено? Ще менше зрозумілий сенс цієї заборони в такій країні, як Україна, яка не в змозі адмініструвати жодну заборону. У результаті цивілізовано провести в парку час не можна - його навмисно не обладнають для потреб відвідувачів, оскільки парк потрібно захистити від "витоптування". А нецивілізовано, з варварськими пікніками, горами сміття - будь ласка, скільки завгодно. Чому Ботанічний сад не боїться "витоптування" і є місцем відпочинку тисяч киян і гостей столиці? Чому Голосіївський парк повинен залишатися замкненим на ключ?" - написав він.

Если вы когда-нибудь гуляли по Центральному парку в Нью-Йорке, знайте, что эта прогулка могла быть также называться "выт...

Опубликовано Leonid Antonenko 21 февраля 2016 г.

У Домобудівній компанії №7 кажуть, що парк повинен бути відчиненим для всіх киян і гостей міста, але потрібно створити умови, комфортні для відвідувачів і водночас захисні для екосистеми лісу.

Довідка. Територія НПП "Голосіївський" функціонально розділена на 4 зони: заповідна, господарська, постійної рекреації, регульованої рекреації. Поруч із територією забудови (вул. Потєхіна, 9) є зона регульованої рекреації, в її межах можливий відпочинок і оздоровлення відвідувачів, організація та обладнання туристичних маршрутів і екологічних стежок. Водночас тут заборонено діяльність, яка може негативно вплинути на стан природних комплексів, наприклад: полювання, промислову риболовлю, розведення багать у необладнаних місцях.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram