Група британських журналістів Bellingcat знайшла на супутникових знімках докази того, що влітку минулого року українські позиції обстрілювались артилерією з території РФ.
Велике розслідування оприлюднили на сайті Bellingcat.
Видання зазначає, що з 9 липня по 5 вересня 2014 року Державна прикордонна служба України та РНБО повідомили про більш ніж 120 атак російської артилерії. Представники Росії заперечували завдання будь-яких артилерійських ударів по Україні зі своєї території. Супутникові знімки східної України в Google Earth, датовані липнем, серпнем і вереснем 2014 року, дозволили дослідникам знайти докази здійснення артилерійських атак, визначити їх походження і порівняти свій аналіз з матеріалами з місцевих джерел.
14 липня 2014 року було здійснено обстріл Амвросіївки, наслідки якого зафіксував супутник. Визначаючи можливе місце розташування вогневої позиції для отримання цієї траєкторії, дослідники знайшли таке місце за 14,6 км від області скупчення вирв. У цій точці, що знаходиться на російській території, видно випалені плями на
ґрунті. Вогнева позиція розташована на відстані близько 750 м від кордону біля російського хутора Селезньов.
З 14 липня по 8 серпня були зіткнення в районі шахти "Довжанська-Капітальна", неподалік від українського села Панченкове. Супутникова світлина від 8 серпня зафіксувала велику кількість слідів від артилерійських ударів. Аналіз розрахованих траєкторій в області скупчення вирв виявив, що всього у цьому районі було завдано шість різних ударів з п'ятох різних напрямків. Всі вони - за винятком позиції біля Червонопартизанська (Україна), яка знаходиться безпосередньо біля кордону - явно знаходяться на території Росії: поблизу Нижньої Ковалівки, Павлівки, Українського та Гукового.
25 липня були обстріляні українські позиції в районі селища Хмельницьке в Луганській області. Його сліди теж є на Google Earth. Траєкторії 9 вирв з 209 вказують точно на схід. Дві інші траєкторії) йдуть з південного сходу. Всі три траєкторії явно вказують на вогневі позиції на території Росії. Ці вогневі позиції безпосередньо пов'язані з військовим табором російської армії під Павлівкою і меншою вогневою позицією ближче до Малого.
Методи дослідження і всі джерела вказано на сайті Bellingcat.