ГоловнаСуспільствоЖиття

Українських водіїв зобов'яжуть цілодобово їздити з увімкненими фарами

ДАІ готує зміни до ПДР.

Українських водіїв зобов'яжуть цілодобово їздити з увімкненими фарами
Фото: Макс Левин

Пункт про ввімкнення ближнього світла вдень може з'явитися в Правилах дорожнього руху. За невиконання передбачено штраф

Кабінет Міністрів з ініціативи ДАІ готує чергові зміни до постанови №1306 про поведінку водіїв на дорогах. Проект вже пройшов стадію громадського обговорення, і зараз у нього вносять фінальні поправки, пише газета "Сегодня".

У пропонованих змінах йдеться про вимогу їздити з увімкненими фарами і про повернення штрафу за перевищення швидкості в місцях міфічних дорожніх робіт. У прес-службі управління ДАІ МВС повідомили, що зараз опрацьовують зауваження до проекту, тож можливі зміни. Наприклад, скоротять період їзди з увімкненими фарами (до 1 квітня, а не до 1 травня). Також в ДАІ обіцяють спершу не штрафувати, а тільки попереджати за не увімкнені вдень фари.

Новації в ПДР виглядають так:

1. З 1 жовтня по 1 травня всі механічні транспортні засоби повинні цілодобово їздити з увімкненими фарами. Зараз такого немає, ПДР вимагають вмикати фари темної пори доби і за умов недостатньої видимості, наприклад, під час негоди. Штраф за порушення становить 340-425 грн.

2. Додаткові обмеження дозволеної швидкості руху (60 км/год. - у населених пунктах, 90 км/год. - поза населеними пунктами, 130 км/год. - на автострадах) можуть вводитися тимчасово і постійно. Поруч зі знаком, що обмежують швидкість, повинен бути знак, що пояснює, чому треба їхати повільніше (наприклад, попереду дорожні роботи, пішохідний перехід, школа).

Тимчасові обмеження вводять:

- У разі дорожніх робіт;

- У місцях проведення масових або спецзаходів (мітинги, навчання);

- У разі стихійних лих.

Постійні обмеження вводять:

- На небезпечних ділянках доріг і вулиць (круті повороти, обмежена видимість, звуження дороги);

- Перед пішохідними переходами;

- Перед стаціонарними постами ДАІ;

- На ділянках доріг біля шкіл, дитсадків, дитячих оздоровчих таборів.

Зараз:

- Швидкість може бути обмежена тільки в разі дорожніх робіт;

- Якщо робіт не ведуть або їх закінчили, а знаки стоять - водія штрафувати не мають права;

- Довжина ділянки з обмеженою швидкістю не може перевищувати 2 км. Пункти 2-3 запропоновано скасувати.

Плюс: узаконять фактично наявні необхідні обмеження, які дозволяють зменшити ймовірність ДТП.

Штраф за перевищення швидкості. На 20-50 км/год. - 255-340 грн, понад 50 км/год. - 510-680 грн або 30-40 годин громадських робіт.

Нагадаємо, не так давно в Україні вже намагалися ввести норму руху вдень з увімкненим ближнім світлом фар, але вона не прижилася. Слід зазначити, що в більшості європейських країн рух з увімкненим ближнім світлом або з ходовими (світлодіодними) вогнями світлої пори доби практикується вже давно і позитивно впливає на безпеку руху.

LB.ua в соцмережах: