ГоловнаПраво

Гримчаку продовжили запобіжний захід ще на 60 діб

Йому заборонено залишати житло з 22 по 6 годину. 

Гримчаку продовжили запобіжний захід ще на 60 діб
Юрий Грымчак
Фото: Радио Свобода

Вищий антикорупційний суд продовжив ще на 60 діб запобіжний захід колишньому заступнику міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрію Гримчаку.

Він перебуватиме під нічним домашнім арештом до 2 листопада, повідомили на сторінці ВАКС у Facebook

Гримчаку заборонено залишати житло із 22:00 і до 6:00 ранку.

“Ексзаступникові міністра також продовжили строк дії покладених процесуальних обов’язків: прибувати до суду за кожним його викликом; утримуватися від спілкування із обвинуваченим та свідками; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну; носити електронний засіб контролю”, - повідомили у суді. 

Розгляд кримінального провадження по суті за обвинуваченням ексзаступника міністра з питань тимчасово окупованих територій та його ймовірного спільника заплановано на 8 вересня 2020 року на 14:00. 

Юрій Гримчак був заступником міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України з 10 березня 2017 року по 4 вересня 2019 року. Його звільнили вже після затримання.

За версією слідства, Гримчак і спільник вимагали понад мільйон доларів за надання деяких послуг. Представник однієї з приватних компаній розповів Гримчаку про проблему з отриманням дозвільних документів на будівництво в межах охоронної території Києва. Гримчак заявив, що за $1 млн може вирішити це питання. Гроші нібито потрібні були, щоб підкупити чиновників у Мінкультури, Мін'юсті, КМДА і Українському державному інституті культурної спадщини.

Ця ж фірма потребувала консультації щодо цивільної справі про стягнення боргу з іншого приватного підприємства. За версією слідства, Гримчак за $100 тис. взявся забезпечити ухвалення необхідного судового рішення. Він нібито збирався звернутися до заступниці генерального прокурора, щоб та вплинула на голови Касаційного цивільного суду (у складі Верховного Суду), який, в свою чергу, міг би вплинути на суддів.

В ході переговорів сторони домовилися про суму в $80 тис. Першу частину грошей в розмірі $50 тис. Гримчак і його помічник поділили між собою.

Гримчака і помічника було затримано 14 серпня 2019 роки після отримання $480 тис. ($30 тис. за вирішення питання з судом і $450 тис. за дозвільні документи).

12 травня Національне антикорупційне бюро закрило одне з кримінальних проваджень проти колишнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака. Воно стосується недостовірного декларування.

22 травня Спеціалізована антикорупційна прокуратура передала в суд обвинувальний акт щодо Юрія Гримчака і його помічника Ігоря Овдієнка.

26 травня ВАКС залишив під нічним домашнім арештом Юрія Гримчака. Його ймовірному спільникові змінили цілодобовий домашній арешт на нічний. 

У червні у Вищому антикорупційному суді прокурор оголосив обвинувальний акт у справі стосовно ексзаступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака. Прокуратура вважає, що ексчиновник за хабар обіцяв вирішити два питання представнику приватної фірми.

У липні адвокат ексзаступника міністра повідомив, що ЄСПЛ отримав заяву Гримчака щодо позову проти України.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram