ГоловнаПолітика

Порошенко: НАТО з Україною буде набагато ефективнішим

Він закликав західних партнерів надати Україні якомога більше зброї.

Порошенко: НАТО з Україною буде набагато ефективнішим
Фото: eurosolidarity.org

Петро Порошенко в інтерв’ю німецькому виданню Westdeutsche Allgemeine Zeitung закликав надати Україні до кінця цього року План дій щодо членства в НАТО. Експрезидент наголосив: Альянс з Україною буде значно сильнішим, ніж без України. Він також закликав західних партнерів надати Україні якомога більше зброї – саме це пришвидшить мир і захистить Європу від війни, переконаний Порошенко.

«Я вдячний, що Німеччина погодилася на постачання самохідних гаубиць. Panzerhaubitze 2000 є однією із найкращих у світі. Йдеться не лише про майбутнє України, а й про майбутнє Німеччини, Європи та світу. І це майбутнє залежить від постачання 500 танків, 1000 артилерійських систем, 100 бойових літаків і 300 ЗРК. Ті, хто постачає цю зброю, не просто допомагають Україні – вони інвестують у власну безпеку. Також настав час заблокувати весь експорт з Росії. Росія отримує 500 мільярдів доларів на рік на війну проти України. Як п’ятий Президент України і як лідер опозиції я звертаюся до Німеччини: будь ласка, допоможіть нам врятувати вас», – зауважив Порошенко.

Єдиною організацією, яка може гарантувати безпеку в Європі, є НАТО, зазначив Порошенко, додавши, що членство України в ЄС і НАТО має безпрецедентно високу підтримку серед українців.

«Від вступу України до НАТО обидві сторони отримають однакову користь. Ми приходимо не з порожніми руками. Українська армія – одна з найсильніших у Європі. НАТО буде набагато ефективнішим з Україною, ніж без України. Нам потрібен план дій щодо вступу України до НАТО до кінця цього року», – резюмує Петро Порошенко.

Як відомо, Петро Порошенко у Берліні бере участь у Форумі Міжнародного демократичного союзу. Порошенко також провів низку зустрічей з політиками та урядовцями, зокрема із заступником міністра закордонних справ ФРН Тобіасом Лінднером, а також із Головою Мюнхенської безпекової конференції Крістофом Хойсгеном.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram