ГоловнаПолітика

Разумков заявив, що законопроєкт про олігархів має підписувати він, Стефанчук заперечує (оновлено)

Ексспікер парламенту пояснив, чому, на його погляд, Стефанчук не має на це повноважень. 

Разумков заявив, що законопроєкт про олігархів має підписувати він, Стефанчук заперечує (оновлено)
Фото: Lb.ua

Колишній голова парламенту Дмитро Разумков вважає, що саме він повинен підписувати законопроєкт про олігархів, ухвалений ще за його каденції. Про це він заявив в ефірі програми на каналі "Україна 24".

"Його повинен підписувати я. Голова Верховної Ради, згідно з рішенням Конституційного суду, підписує законопроєкт, засвідчуючи, що це саме той текст законопроєкту, який був прийнятий у стінах Верховної Ради в той чи інший день, коли він голосувався. На момент розгляду законопроєкту №5599, так званого закону про олігархів, головою Верховної Ради був ваш покірний слуга. Виходячи з цього – так", – сказав він.

Водночас Разумков сумнівається, що станеться саме так. За його словами, нині для підписання антиолігархічного документу є дві перешкоди. Перша – 12 постанов про скасування голосування за нього. Законопроєкт не можуть підписати, допоки не відхилять їх усі.

"Друге: парламент у тому сумбурі й непрофесійному підході, який ми бачили, коли голосувався цей законопроєкт, проголосував одночасно три правки, які суперечать одна одній. Там є і РНБО, і НАЗК, і комісія при НАЗК. Тому коли буде поданий коректний законопроєкт, я його підпишу. Але якщо комітет, який уже намагався, буде виправляти те, за що голосувала Верховна Рада, то, вибачте, це вже інша історія, причому пов'язана з кримінальною відповідальністю", – сказав він.

Оновлено. Нинішній очільник парламенту Руслан Стефанчук прокоментував журналістам цю заяву Дмитра Разумкова.

"Я сприймаю будь-який довід, який має посилання на першоджерело. То рішення Конституційного суду, про яке ви говорите, там взагалі не йдеться, що рішення, які приймались при голові Верховної Ради, підписуються тільки головою Верховної Ради. Я більше скажу – є ціла низка рішень Конституційного суду, які говорять, що не повинно бути жодних перешкод для діяльності Верховної ради як законодавчого органу", – зазначив він.

Стнефанчук додав, що нині конституціоналісти готують докладну довідка щодо цього, а подібні заяви вважає"блідими фантазіями, які обґрунтовуються політичним бажанням і малим знанням законодавчої бази". 

"Ні Конституція, ні закони України таких обмежень не передбачають", – підсумував він. 

Нагадаємо, що нинішній очільник Верховної Ради Руслан Стефанчук сподівається на консенсусне рішення в питанні підписання антиолігархічного законопроєкту. "Я думаю, що ми не будемо чіплятись за якісь закарлючки в регламенті, а знайдемо якесь рішення разом, тому що нам важливо, щоб цей закон запрацював. Тому що можна чіплятись за нюанси і розказувати, що то не можна, то не можна, але зараз це вимога часу", – зазначив він у коментарі про те, хто має поставити підпис під законопроєктом. 

Ірина ЛисогорІрина Лисогор, керівниця відділу "Новини"
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram