ГоловнаПолітика

"Європейська солідарність" зареєструвала законопроєкт щодо зменшення тиску на платників податків

У партії вважають що з 1 січня 2021 року наберуть чинності норми, які негативно позначаться на умовах ведення бізнесу в Україні.

"Європейська солідарність" зареєструвала законопроєкт щодо зменшення тиску на платників податків
Фото: eurosolidarity.org

Партія "Європеська солідарність" вважає, що закон №466 (він же — сумнозвісний законопроект №1210) щодо змін у Податковий кодекс "спрямований на посилення впливу податкових органів та обмеження реалізації прав платниками податків під виглядом «боротьби з офшорами»", та зареєструвала свій законопроєкт №4065-1 з метою виправити цю ситуацію. Про це повідомляє пресслужба "ЄС".

"Навколо цього скандального законопроєкту відбувалися дискусії, його норми викликали чимало критики. До того ж, багато норм не містять ані логічної, ані економічної сутності, а антиофшорні заходи є надто складними для їх ефективного впровадження та адміністрування. ...Ці факти ще раз підтверджують: влада вкотре лише робить вигляд, що дослухається до бізнесу, вперто не бажаючи вирішувати спірні питання. Вже з 1 січня 2021 року наберуть чинності норми, які негативно позначаться на умовах ведення бізнесу в Україні. Аби цього не сталося, сьогодні ми з колегами по парламенту зареєстрували законопроект №4065-1, яким маємо на меті відновити законні права платників податків", - аргументують у партії.

У "ЄС", зокрема, пропонують:

– скасування оцінки операцій з нерезидентами на предмет чи є в них економічний ефект (ділова мета), із залишенням застосування концепції ділової мети виключно для великих платників податків у межах трансфертного ціноутворення;

– скасування інституту вини, за якого податковий орган на власний розсуд зможе визначати, чи винен платник у порушенні податкового законодавства;

– виключення норм щодо посилення фінансової відповідальності платників податків;

– виключення положень щодо розширення застосування пені на суми штрафних (фінансових) санкцій, не сплачених у встановлені законодавством строки;

– скасування можливості внесення змін до річного плану-графіка проведення документальних планових перевірок тощо.

Ми як парламентська опозиція вважаємо, що в умовах падіння економіки, посиленого наслідками карантинних заходів, Україна не може собі дозволити збільшувати ні тиск, ні податкове навантаження на бізнес. 

"Бізнес, як ніколи, потребує підтримки від держави чи принаймні відсутності законодавчих змін на гірше. 

Тому ми будемо наполягати на усуненні бар’єрів, які «слуги» штучно звели перед суб’єктами господарювання впродовж останнього року, і закликаємо небайдужих представників усіх фракцій і груп долучатися до цього процесу", - заявили в "Європейські солідарності".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram