ГоловнаПолітика

Порошенко пов'язує відставку Смолія з тиском людей Коломойського

Експрезидент вважає, що "антиколомойський" закон намагаються заблокувати.

Порошенко пов'язує відставку Смолія з тиском людей Коломойського
Фото: eurosolidarity.org

Тиск на керівника Національного банку Якова Смолія і його відставка - це наслідок організованого олігархом Коломойським цькування НБУ, в якому беруть участь підконтрольні йому депутати з більшості. Про це з трибуни Верховної Ради заявив лідер партії "Європейська Солідарність", експрезидент Петро Порошенко.

"Уявити собі не можна, що за виконання своєї конституційної функції, вийшовши на рекордний за 28 років нашої незалежності рівень інфляції, - за це будуть усувати голову Національного банку. Інфляція - це податок, якого уникнути неможливо. Платять його всі. Страждають від нього бідні люди, а збагачуються олігархи. На сьогодні 28 млрд доларів золотовалютних запасів - це теж закидають Національному банку", - зазначив Петро Порошенко.

Він зазначив, що коли влада мала потребу в грошах від МВФ, було прийнято так званий "антиколомойський" закон, а тепер, коли гроші отримані, цей закон намагаються заблокувати - в тому числі і шляхом тиску на НБУ.

"Такої поведінки «наперсточників» наші партнери точно не приймуть. Янукович при голові НБУ Арбузові вже одного разу таке проводив, коли в світі більше ніхто не давав Україні грошей. І він побіг куди? У Москву. Чим це закінчилося для країни - всі добре знають. Ми точно не повинні допустити повторення цього сценарію", - переконаний Петро Порошенко. Він зазначив, що першим сигналом від міжнародних фінансових ринків стало скасування розміщення українських цінних паперів на суму 1,75 млрд доларів.

"Я хочу подякувати блискучій команді НБУ. Підкреслюю, коли вони прийшли, в країні гроші не ходили. Банки були зупинені, тому що власники розікрали кошти. І я впевнений, що це перша криза, коли ефективно функціонує банківська система, перша криза, коли зберігається курс, перша криза, коли низька інфляція, перша криза, коли демонструється стійкість і стабільність", - підкреслив Порошенко.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram