ГоловнаПолітика

Україна у ТКГ підкреслила важливість стійкого припинення вогню на Донбасі

Модератор групи посол Яшар Халіт Чевік відзначив конструктивний характер діалогу.

Україна у ТКГ підкреслила важливість стійкого припинення вогню на Донбасі
Фото: v-variant.com.ua

Українська сторона на засіданні Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) щодо врегулювання ситуації на Донбасі підкреслила важливість встановлення стійкого і всеосяжного режиму припинення вогню.

Про це інформує пресслужба президента України.

"У рамках робочої групи з питань безпеки обговорювалася низка пропозицій, внесених українською стороною. Вони, серед іншого, стосувалися протимінної діяльності та забезпечення безпеки для мирного населення, нових точок розведення сил і засобів, забезпечення стійкого припинення вогню. Модератор групи посол Яшар Халіт Чевік відзначив конструктивний характер діалогу", - йдеться в повідомленні за підсумками чергового засідання ТКГ, яке проходило в форматі відеоконференції.

Підкреслюється, що українська делегація акцентувала увагу на необхідності забезпечення повного і безперешкодного доступу СММ ОБСЄ до всієї тимчасово непідконтрольної території.

"Тільки в період з 1 до 23 червня 2020 року зафіксовано 39 випадків недопуску спостерігачів СММ ОБСЄ через блокпости вздовж офіційних дорожніх коридорів перетинання лінії розмежування на непідконтрольну уряду України територію", - наголошується в повідомленні.

Українська сторона наголосила на готовності надати необхідні гарантії безпеки і всебічне сприяння СММ ОБСЄ для розслідування інциденту з пошкодженням камери спостереження СММ в районі населеного пункту Широкине (Донецька область), яке сталося 22 червня 2020 року в результаті обстрілу з непідконтрольною уряду України території.

Також українська сторона запропонувала провести додаткове засідання групи з безпеки для досягнення прогресу в питанні розведення сил і засобів на проєктних ділянках до наступного засідання ТКГ.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram