ГоловнаПолітика

Юраш назвав "повністю програшною" ставку "Слуги народу" на УПЦ МП

"УПЦ МП - це електоральна основа ОПЗЖ, серед прихильників якої - 27% її вірян".

Юраш назвав "повністю програшною" ставку "Слуги народу" на УПЦ МП
Фото: Макс Левин

Колишній голова Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури Андрій Юраш вважає "повністю програшними" розрахунки тих, хто будує релігійні стратегії владної партії "Слуга народу" "на нереалістичних домінантах повної залежності від позиції УПЦ МП".

Про це він заявив, коментуючи результати дослідження Центру Разумкова про конфесійну і церковну приналежність громадян України.

Результати дослідження конфесійної ідентифікації електоральної бази основних політичних партій релігієзнавець назвав "неймовірно цікавими".

"Цілком закономірно, що серед тих, хто готовий голосувати за «Європейську Солідарність», домінують віряни ПЦУ - 52,1%. Але заледве чи хтось досі міг аргументовано підтвердити той факт, що вірян ПЦУ не менше від третини серед тих, хто є електоральною базою "Слуги народу": 32.9%! Трохи більшим відсоток підтримки "слуг народу" є тільки серед "православних, які не зараховують себе до будь-якої церкви", - 35%. А от прихильників УПЦ МП серед готових голосувати за "Слугу народу" - тільки 12.8%!" - написав Юраш у фейсбуці.

Він вважає, що так "повністю розвіяно міф, що УПЦ МП - це електоральна база владної партії".

"Ні: УПЦ МП - це електоральна основа ОПЗЖ, серед прихильників якої - 27% її вірян", - додав він.

Згідно з результатами дослідження соціологічної служби Центру Разумкова, проведеного з 17 по 21 січня, 34% громадян України зараховують себе до Православної церкви України, вірян УПЦ Московського патріархату рівно в 2,5 рази менше - 13.8%. До жодної із церков не зараховують себе 27,6%, які вважають себе православними.

Нагадаємо, голова Мінкультури Володимир Бородянський відмовив Андрієві Юрашу в призначенні головою Держетнополітики. Перевагу віддали не найсильнішому кандидату, а доцентці Києво-Могилянської академії Олені Богдан, яка за результатами другого конкурсу стала лише третьою.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram