ГоловнаПолітика

Україна затримала російський танкер, який блокував проходження українських катерів через Керченську протоку

Судно під новою назвою Nika Spirit зайшло в порт Ізмаїла.

Фото: bessarabiainform.com

Служба безпеки України і військова прокуратура затримали російський танкер Neyma (ІМО 8895528, MMSI 273347000, прапор Росії), який 25 листопада 2018 року блокував українські військові кораблі в Керченській протоці.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Танкер використали військовослужбовці прикордонних військ ФСБ РФ, щоб фізично перекрити проходження двом українським катерам і буксиру. Ці дії згодом призвели до захоплення кораблів і полону їхніх екіпажів.

Фото: espreso.tv

Фото: bessarabiainform.com

Фото: bessarabiainform.com

Фото: bessarabiainform.com

За фактом дій танкера Neyma було відкрито кримінальне провадження.

24 липня судно під новою назвою Nika Spirit зайшло в порт Ізмаїла, де його затримали. 

Фото: facebook.com/SecurSerUkraine

"Група слідчих СБУ, військових прокурорів і прикордонників на затриманому танкері закінчила санкціоновані українським судом слідчі дії - обшук з метою встановлення фактичних обставин справи, вилучення документів із судна, записів радіоперемовин під час конфлікту, бортових журналів. Допитано членів команди судна, вилучено документи, необхідні для встановлення істини в провадженні. Зазначене судно визнано речовим доказом, готується клопотання до суду про його арешт", - повідомили в СБУ.

Нагадаємо, уночі 25 листопада Україна повідомила російським портам про намір трьох кораблів перейти через Керченську протоку. Це слід робити відповідно до договору про спільне користування Азовським морем і протокою.

Попри це, близько 8-ї ранку російські кораблі вчинили провокаційні дії проти українських кораблів, зокрема протаранили буксир "Яни Капу".

Після цього Росія звинуватила українські кораблі в незаконному заходженні в територіальні води, заявивши, що вони "небезпечно маневрують" і "не підкоряються законним вимогам російської влади", і фізично - транспортним судном - закрила Керченську протоку.

Через якийсь час українські кораблі були захоплені російськими прикордонниками.

Фото: bessarabiainform.com

Фото: bessarabiainform.com

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram