ГоловнаПолітика

Омелян назвав указ Зеленського про ремонт доріг "цирком на держрівні"

"Дороги будуються тільки в бурхливій уяві ... для доріг потрібні гроші!"

Омелян назвав указ Зеленського про ремонт доріг "цирком на держрівні"
Фото: Макс Требухов

Міністр інфраструктури Володимир Омелян прокоментував указ президента про створення умов для розвитку і підвищення якості автомобільних доріг.

"Де дароги? Дороги будуються тільки в бурхливій уяві. Підписав указ. Тепер дороги повинні указ виконати ... для доріг потрібні гроші! А також контроль, конкуренція і якість! Указами, постами в фб, роликами, тегами дороги не ремонтувалися і ніколи ремонтуватися не будуть. Не забудьте передбачити мінімум 75 млрд грн для Дорожнього фонду в держбюджеті на 2020 рік на дорожню мережу, плюс 10 млрд грн на територіальні дороги між райцентрами. Інакше указ використають не за призначенням", - написав міністр на своїй сторінці в фейсбуці.

Володимир Омелян зазначив, що, згідно з "аналітикою" президента Зеленського, на ремонт доріг передбачено в три рази менше коштів.

"Беремо калькулятор, ділимо цю цифру на кілометраж. Виходить 6 250 000 грн за капітальний ремонт 1 км доріг першої та другої категорій. А тепер запитаємо у українських автодорожніх компаній: Ви готові робити капремонт в три рази дешевше, собі в збиток? Ми вам дамо указ, роздасте копії своїм співробітникам: зарплата буде раз в три місяці, матеріали видавати державі безкоштовно", - написав міністр.

"Це мені нагадало про зарплати вчителям по 4000 дол/місяць ... Просто цирк на державному рівні.

Не соромно?!", - додав Омелян.

Він закликав команду президента "не ганьбити себе" і виконувати державну стратегію з розвитку автодоріг України на 2018-2022 рр.

"... наповнюйте Дорожній фонд 100% акцизів з палива (до речі, вже вивели з тіні 30% ринку пального? А це більше фінансового ресурсу на дороги!), будуйте якісно і прозоро!", - написав Володимир Омелян.

19 липня Володимир Зеленський підписав указ про створення умов для розвитку і підвищення якості автомобільних доріг. На думку президента, почати слід з капітального ремонту 24 тисяч кілометрів основних магістралей. На це потрібно 150 млрд грн і ще 15 млрд щорічно на утримання їх у належному стані.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram