ГоловнаПолітика

Україна не визнаватиме суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами

Україна керується Статутом ООН і виконує рішення Ради Безпеки.

Україна не визнаватиме суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами
Голанские высоты
Фото: EPA/UPG

У Міністерстві закордонних справ України прокоментували визнання США суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами.

Про це повідомили в МЗС.

У міністерстві підкреслили, що Україна керується Статутом ООН і виконує рішення Ради Безпеки ООН.

"Питання Голанських висот неодноразово розглядалося Радою Безпеки ООН, яка ухвалила відповідні рішення, зокрема резолюції №242 від 1967, №465 від 1980, №497 від 1981 року. Наша держава продовжує послідовно виступати за досягнення всеосяжного мирного врегулювання на Близькому Сході і врахування законних інтересів безпеки Ізраїлю", - йдеться в повідомленні.

Як відомо, Резолюція Ради Безпеки №497 від 17 грудня 1981 року говорить про те, що набуття території силою неприйнятне відповідно до Статуту ООН, принципів міжнародного права і відповідних резолюцій Ради Безпеки ООН. У Резолюції також йдеться про те, що рішення Ізраїлю встановити свої закони, юрисдикцію і управління на окупованих сирійських Голанських висотах є міжнародно нечинним.

Нагадаємо, 25 березня президент США Дональд Трамп підписав декларацію про визнання суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами. Церемонія пройшла в Білому домі в присутності ізраїльського прем'єр-міністра Беньяміна Нетаньягу.

З 1944 до 1967 року Голанські висоти входили до складу Сирії, проте Ізраїль захопив дві третини цих територій під час Шестиденної війни 1967 року. У 1981 році влада Ізраїлю в односторонньому порядку проголосили свій суверенітет над цією територією. Цього не визнали ні світова спільнота, ні Рада Безпеки ООН, які постійно закликають повернути територію Сирії і стверджують, що всі ізраїльські правові акти стосовно Голанських висот не є легітимними.

На цей момент на Голанських висотах проживає 30 тис. ізраїльтян.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram