ГоловнаПолітика

МЗС не закриватиме консульства в Росії, - Клімкін

Дипломати будуть позбавлені можливості надавати допомогу українцям у РФ.

МЗС не закриватиме консульства в Росії, - Клімкін
Фото: Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що МЗС не закриватиме консульства Росії в українських містах. За його словами, якщо Україна закриє російські консульства, РФ закриє українські. Це призведе до того, що дипломати будуть позбавлені можливості надавати допомогу українцям в РФ.

Про це він сказав в ефірі телеканалу "UA Харків".

Клімкін наголосив, що російські дипломати в Україні "займаються діяльністю, яка властива діяльності спецслужб".

"Але питання полягає в наступному: по-перше, у нас немає дипломатичних відносин з РФ за змістом. В нас немає послів, дипломати не займаються якоюсь політичною чи іншою діяльністю. Наші дипломати - вони просто допомагають українцям, в тому числі політв'язням" , - заявив міністр.

За словами Клімкіна, консульська присутність в Росії є важливою, тому що українські дипломати допомагають політв'язням, іншим українцям, і навіть під час війни в РФ постійно перебуває майже 3 млн українців.

Голова МЗС назвав діяльність дипломатів РФ "злочинною", але запевнив, що українські органи влади можуть контролювати їх діяльність.

"Те, що ми зараз здатні контролювати цю злочинну діяльність, знову таки російських «дипломатів», - це 100%. Вони перебувають під пильним контролем і не можуть робити те, що робили раніше", - сказав Клімкін, уточнивши, що мова йде про період до 2014 року.

Нагадаємо, раніше Клімкін виступив категорично проти легалізації подвійного громадянства з Росією.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram