Шевченківський районний суд Києва на засіданні 15 серпня не задовольнив відведення суддів у справі екс-голови Державної фіскальної служби Романа Насірова.
Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури дочитав обвинувальний акт у справі Насірова до 260 сторінки. Читання обвинувального акта тривало близько півгодини. Прокурор встиг зачитати 15 сторінок.
Решта 1,5 години суд розглядав заяву обвинувачених про відвід суддів. Відведення всієї колегії заявили Насіров і керівник Департаменту погашення боргу ДФС Володимир Новіков, повідомляє Судовий репортер.
За словами Насірова, він передбачає упередженість суддів і тиск на них. Зокрема, він і його адвокати вважають, що суд більше півроку незаконно продовжує йому запобіжний захід у частині обов'язків. На їхню думку, суд не може автоматично продовжувати запобіжний захід, обраний на стадії досудового розслідування, і прокурор повинен був звертатися про застосування такого після передачі справи в суд.
Також, за словами адвокатів, суд не включає в описову частину рішень про заходи аргументи захисту. При цьому прокурор САП Сімків зауважив, що повний текст останньої постанови від 13 серпня ще не оголошувався і сторонам не надавався.
Адвокат Костянтин Дорошенко нагадав, що 13 серпня суд приймав рішення про продовження терміну запобіжного заходу після закінчення робочого дня (офіційно в понеділок Шевченківський суд працює до 17:00). Як відомо, цього дня засідання переривалося у зв'язку з повідомленням про замінування суду.
Прокурори САП називали відведення суддів надуманим і необґрунтованим. Прокурор Андрій Перов повідомив, що на початку судового розгляду було подано клопотання про продовження терміну запобіжного заходу і обов'язків.
Суд заявлений відвід не задовольнив. Прокурори продовжать зачитувати обвинувальний вирок 20 серпня.
За більш ніж півроку в суді зачитано 260 з 774 сторінок обвинувального акта.
Шевченківський районний суд Києва 13 серпня продовжив на два місяці, до 11 жовтня, зобов'язання екс-голови ДФС Романа Насірова. Згідно з рішенням, Насіров зобов'язаний носити електронний браслет і не виїжджати за межі України.
За версією слідства, Насіров причетний до так званої "газової схеми Онищенка". На думку детективів НАБУ, протягом 2015 року він взяв низку безпідставних і незаконних рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами для компаній, задіяних в схеми, на загальну суму 2,019 млрд грн.
Насірова звинувачують в тому, що рішення приймалися заднім числом і без узгодження з Міністерством фінансів. Крім того, слідство стверджує, що він збрехав "Укргазвидобуванню" і Державній службі геології та надр про відсутність у цих компаній податкового боргу. Цим він приховав факт невиконання ними умов договорів про спільну діяльність в частині сплати ренти, що могло б стати підставою для розірвання договорів.
Обвинуваченим може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років. Потерпілим виступає компанія "Укргазвидобування".
Раніше голова САП Назар Холодницький заявив, що читання обвинувального акта може затягнутися на два роки.
В кінці липня Насіров заявив, що планує брати участь у виборах президента України.