Лідери Німеччини, Франції, України та Росії під час телефонних переговорів у понеділок погодили список термінових заходів для відновлення миру на Донбасі.
Як сказано в спільній заяві канцлера ФРН Анґели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона, поширеній увечері в понеділок, 24 липня, за підсумками переговорів, необхідно негайно припинити порушення перемир'я і вжити заходів проти руйнувань цивільної інфраструктури і важливих об'єктів, щоб запобігти гуманітарній катастрофі на Донбасі.
Крім того, пріоритетне значення мають розведення конфліктуючих сторін і відведення важких озброєнь від лінії зіткнення, а також вільний і безпечний доступ спостерігачів місії ОБСЄ до всіх районів Донбасу, включаючи ділянки тимчасово неконтрольованого українсько-російського кордону.
"Розведення військових частин і відведення важкого озброєння повинно бути пріоритетом. Голови держав і урядів обговорювали значення відведення важкого озброєння і відведення частин у найбільш уражених районах, Франція і Німеччина розробили їх список", - сказано в заяві.
Робочій групі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи доручено визначити та позначити ці зони в рамках наступного засідання, яке відбудеться 2 серпня.
Макрон і Меркель закликали конфліктуючі сторони до кінця року продовжити обмін полоненими за формулою "всіх на всіх", як це передбачено мінськими домовленостями.
"Сторони конфлікту вживатимуть заходів з тим, щоб відновити економічні відносини. Деталі необхідно обговорити якомога швидше", - сказано також у списку заходів, наведеному на сайті уряду Німеччини.
Нагадаємо, під час телефонної бесіди в "нормандському форматі" Макрон і Меркель наголосили на "неприпустимості будь-яких заяв, що підривають територіальну цілісність України, зокрема щодо створення так званої "Малоросії", йдеться в повідомленні, розміщеному 24 липня на сайті президента України.
"Співрозмовники наголосили на важливості повного припинення вогню, виведення важкого озброєння і проведення розведення сил з цілодобовим моніторингом ситуації Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ", - констатувала прес-служба Порошенка.
У повідомленні також сказано, що лідери країн узгодили зустріч своїх зовнішньополітичних радників для продовження роботи над дорожньою картою імплементації Мінських угод. Вона повинна відбутися в другій половині серпня.
Крім того, Порошенко під час переговорів висловився за введення на Донбасі миротворчої місії ООН.
Як йдеться в повідомленні прес-служби Кремля, Володимир Путін "докладно, в деталях виклав російські підходи за всіма ключовими положеннями" мінських домовленостей.