Закон «Про Конституційний Суд» можуть прийняти в новій редакції до середини квітня. Про це повідомив заступник голови Адміністрації президента Олексій Філатов у коментарі LB.ua після презентації судової реформи перед делегатами ОБСЄ у Відні 24 березня.
На запитання, коли можна очікувати прийняття законопроекту про Конституційний Суд у цілому, Філатов зазначив: «Залежить від того, як парламент буде виконувати далі порядок денний. Нічого не заважає йому в будь-який час прийняти цей законопроект. Сподіваюся, це (ухвалення законопроекту в цілому - LB.ua) буде до пасхальної перерви в роботі Верховної Ради (з 17 квітня по 15 травня парламент не буде збиратися на пленарні засідання - LB.ua)».
На репліку про те, що на цьому етапі голосів за цей законопроект очевидно не вистачає, оскільки планувалося голосувати за нього на минулому пленарному тижні, Філатов відреагував: «Я не прогнозував би роботу парламенту ні в негативному, ні в позитивному сенсі. Голоси - це така субстанція, яка сьогодні є, завтра - ні, післязавтра знову є. Давайте подивимося, як буде працювати парламент. Якщо «здорові сили» зможуть консолідуватися, впевнений, закон буде підтриманий».
У свою чергу, суддя Конституційного Суду України Станіслав Шевчук у коментарі LB.ua уточнив, що в разі неприйняття законопроекту протягом тривалого періоду «Конституційному Суду не залишиться нічого іншого, як прийняти зміни до регламенту, але такі дії дуже дискусійні».
«Зміни до Конституції ввели дуже важливий інститут - інститут конституційної скарги, який повністю змінить нашу правову систему. Він вводить прямий доступ до Конституційного Суду осіб, чиї права порушено. Тож Конституція передбачає таке право громадян, є вже 78 таких скарг, але окремого закону, в якому була б передбачена ця процедура, поки що немає. Тому прийняття нового Закону «Про Конституційний Суд» дуже важливе», - підсумував Шевчук.
Він також охарактеризував ситуацію, яка зараз склалася в Конституційному Суді.
«Нещодавно закінчилися повноваження голови суду Юрія Бауліна, але він продовжує виконувати ці обов'язки до обрання нового голови, оскільки є найстаршим суддею Конституційного Суду. Крім того, зараз не заповнені три посади суддів Конституційного Суду: одна - від з'їзду суддів, дві - від парламенту. 3 червня звільняються ще дві - від Президента. Згідно з конституційними змінами, для заповнення цих посад повинен відбутися конкурс. Якщо вищезгаданий закон не буде прийнятий найближчим часом, то складеться ситуація, коли неможливо буде провести конкурс. Суддів Конституційного Суду після 3 червня залишиться 13 при кворумі 12», - сказав він.