Генеральна прокуратура Молдови подала клопотання про екстрадицію в Україну судді Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса до місцевого суду, але його розгляд почнеться після рішення президента цієї країни щодо політичного притулку для Чауса, повідомляє Інтерфакс-Україна.
"НАБУ передало в Генпрокуратуру України документи для екстрадиції судді Чауса в Молдові на початку березня, після чого ГПУ направила їх у Молдову. Після отримання та опрацювання поданих документів Генеральна прокуратура Молдови подала клопотання про екстрадицію Чауса в місцевий суд", - розповів співрозмовник агентства у вівторок.
Однак, відзначило джерело, розгляд цього клопотання почнеться після того, як президент Молдови визначиться в питанні надання політичного притулку М. Чаусу в Молдові. Цей розгляд може тривати до 6 місяців, уточнив він.
"Паралельно в Молдові триває розслідування у кримінальному провадженні щодо незаконного перетину кордону цієї держави Чаусом", - додав співрозмовник агентства.
Своєю чергою, в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП) відзначили, що процедуру екстрадиції судді М. Чауса розпочато, остаточне рішення про його екстрадицію ухвалить суд у Молдові.
Раніше повідомлялося, що Молдова почала процедуру екстрадиції судді Чауса в Україну. Чаус перебуває в слідчому ізоляторі і відмовляється давати свідчення.
Нагадаємо, суддю-втікача Чауса 28 лютого затримали в Молдові за запитом Генпрокуратури України. Його підозрюють в отриманні в серпні 2016 року $150 тис. хабара через умовний термін для 74-річної пенсіонерки, яка торгувала димедролом та іншими наркотичними речовинами. Отримані гроші суддя засунув у скляні банки, одну з яких встиг закопати.
Чауса не було затримано через його суддівський імунітет, і він устиг втекти в Крим, окупований Росією. 6 вересня з нього зняли недоторканність. 12 вересня НАБУ оголосило його у всеукраїнський розшук, а 14 листопада Чауса почав шукати Інтерпол.
У січні Солом'янський районний суд Києва заочно заарештував Чауса і встановив заставу в розмірі 3,7 млн гривень.