Пенсійна реформа, яку уряд планує провести в 2017 році, не передбачатиме підвищення пенсійного віку.
Про це в ефірі "112 Україна" заявив віце-прем'єр Павло Розенко, коментуючи заяву офіційного представника МВФ про те, що зниження дефіциту Пенсійного фонду можна досягти шляхом збільшення пенсійного віку або пенсійного стажу.
"Потрібно уважно читати слова представника МВФ... Представник МВФ абсолютно чітко сказав про те, що Україна погодилася провести пенсійну реформу. Ми це знаємо, ми це розуміємо. І ми говоримо про те, що, дійсно, пенсійну реформу необхідно проводити. Цього ніхто не заперечує. Друге, що сказав представник МВФ, що, на думку МВФ, може бути одним із варіантів питання підвищення пенсійного віку. Я хочу спростувати будь-які твердження, заголовки, натяки на те, що українська влада погодилася на підвищення пенсійного віку. Пенсійну реформу, сподіваюся, спільно з громадськістю, спільно з Верховною Радою буде обговорено і затверджено в цьому році. Але підвищення пенсійного віку в Україні не буде", - зазначив він.
Нагадаємо, 8 лютого прем'єр Володимир Гройсман заявив, що в 2017 році пенсійна система буде змінена.
Раніше видання "Економічна правда" оприлюднило проект меморандуму уряду України з Міжнародним валютним фондом.
Згідно з документом, Україна зобов'яжеться до кінця березня 2017 року провести пенсійну реформу з підвищенням пенсійного віку: для чоловіків - на чотири місяці щороку, починаючи з липня 2017; для жінок - на шість місяців щороку, починаючи з 2021 року; в 2027 року пенсійний вік і для чоловіків, і для жінок повинен сягнути 63 років. Також передбачається підвищення робочого стажу до 25 років з січня 2017 року з введенням мінімального страхового стажу на рівні 16 років. Страховий стаж потрібно підвищувати кожні на 12 місяців щороку і до 2036 року він повинен становити 35 років.
6 лютого міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що в оновленому меморандумі співпраці з МВФ немає вимоги підвищити пенсійний вік в Україні, але обговорюється зміна пенсійної системи, зокрема щодо страхового стажу.