Президент Колумбії Хуан Мануель Сантос оголосив на Генасамблеї ООН про завершення півстолітнього збройного конфлікту в країні.
Про це повідомляє euronews.
Мирну угоду уряду та повстанського угруповання "Революційні збройні сили Колумбії" (ФАРК) буде підписано в присутності генерального секретаря ООН Пан Гі Муна в прийдешній понеділок, 26 вересня, в Картахені.
"Я приїхав в ООН сьогодні, в Міжнародний день миру, щоб привселюдно і від щирого серця сказати всім: війна в Колумбії закінчена, - заявив з трибуни ООН Хуан Мануель Сантос. - Ресурси Колумбії тепер замість того, щоб витрачати їх на війну, можна буде скерувати на освіту, охорону здоров'я і безпеку колумбійців. Колумбія відкриває свої обійми всьому світу".
Остаточну мирну угоду між урядом Колумбії й угрупованням ФАРК парафували 24 серпня в Гавані. Переговори за посередництва Рауля Кастро тривали 3,5 року.
За умовами угоди, повстанці повинні скласти зброю і перетворитися на політичну партію. Але мирний план ще має бути схвалений колумбійцями на референдумі 2 жовтня. За попередніми даними, більшість громадян країни мають намір проголосувати "за".
Революційні збройні сили Колумбії були створені 1964 року як військове крило місцевої компартії. Їхніми першими лідерами стали Мануель Маруланда і Хакобо Аренас, які ставили за мету побудову "Нової Колумбії" - суспільства соціальної справедливості і рівності.
Однак через методи ведення цієї боротьби ФАРК визнані США і Європою терористичною організацією. Їхнє фінансування здійснювалося, зокрема, за рахунок колумбійських наркобаронів.
За час збройного конфлікту його жертвами стали понад 220 тис. осіб, більшість із них - мирні жителі, 5 млн осіб стали біженцями.