У Брюсселі 27 червня відбудуться консультації високого рівня за участю керівництва України та Європейського Союзу.
Про це повідомив заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв, інформує "Інтерфакс-Україна".
"За домовленістю президента України з президентами Європейської Ради та Єврокомісії 27 червня у Брюсселі відбудуться консультації високого рівня між Україною і ЄС. Ми очікуємо, що у цих консультаціях візьмуть участь три лідери ЄС - президент Європейської Ради Дональд Туск, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер і президент Європарламенту Мартін Шульц", - повідомив він.
Також очікується участь ключових єврокомісарів - єврокомісара з питань європейської політики сусідства і переговорів з питань розширення Йоханнеса Хана, віце-президента Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Мароша Шефчовича і віце-президента Єврокомісії - верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріки Могеріні.
"Добре, що такий формат зустрічей стає традицією, адже зустріч в аналогічному форматі відбулася у грудні минулого року. Я нагадаю, що результатом попереднього засідання стало остаточне узгодження всіх нюансів, пов'язаних із визнанням виконання Україною критеріїв для безвізового режиму з ЄС", - зазначив заступник голови АП.
Він розповів, що одним із ключових завдань майбутньої зустрічі стане "звіряння годинників" у проходженні в інституціях ЄС процедури розгляду питання безвізового режиму для громадян України.
"Також важливим аспектом є те, що консультації відбудуться напередодні засідання Європейської Ради, на якому будуть обговорюватися питання санкцій проти Російської Федерації у зв'язку з агресією проти України. І ми хочемо використати цю можливість для того, щоб сприяти досягненню єдності країн ЄС і домогтися продовження секторальних санкцій проти Росії", - підкреслив Єлісєєв.
Він також зазначив, що позиція української сторони залишається незмінною - секторальні санкції мають зберігатися до повного виконання російською стороною Мінських домовленостей і відновлення територіальної цілісності України, включно з Кримом.
"Звичайно ж, ми використовуємо цю можливість, щоб поставити питання про продовження і посилення санкцій у контексті погіршення ситуації на території Криму, зокрема мова йде про заборону Меджлісу і про переслідування кримських татар", - додав Єлісєєв.
Нагадаємо, раніше голова Європарламенту Мартін Шульц пообіцяв швидке введення безвізового режиму з Україною.