Учорашня заява президента Петра Порошенка про те, що за Конституції 1996 року сьогоднішньої політичної кризи могло б не бути, спростовується історією України.
Про це в четвер, 24 березня, заявив нардеп Олег Медуниця, повідомляє прес-служба "Народного фронту".
"Слід пам'ятати, що саме в період дії Конституції 1996 року в Україні сталося кілька значних політичних конфліктів. Варто згадати хоча б внесення у 1999 році кандидатури Ющенка як потенційного прем'єра. Віктор Андрійович називав себе "сином Кучми", проте через два роки його гучно відправили у відставку через кризу у верхніх ешелонах влади. Можна згадати і перше прем'єрство Тимошенко: Кабмін, який Ющенко називав кращим, зі скандалом відправили у відставку через півроку роботи. І все - через політичні чвари. Тобто твердження, що кризи за старої Конституції не сталося б, сумнівне і спростовується прикладами з недавньої історії", - заявив Медуниця.
Спроба Віктора Януковича повернути собі повноваження, які мав Леонід Кучма, взагалі закінчилася революцією, нагадав Медуниця.
Він вважає, що вирішення кризи залежить не від обсягу президентських повноважень, а від політичної відповідальності й мудрості.
"І за нинішньої Конституції президент, маючи найбільшу парламентську фракцію, зберігає потужний політичний вплив в Україні. Фактично, саме голоси фракції БПП є запорукою успішного голосування за кандидатуру прем'єра. Тому президент, по суті, бере безпосередню участь у висуванні того чи іншого кандидата на пост глави уряду", - сказав депутат.
"Однак "БПП" досі грає в ігри і з колегами по парламенту, і з українцями: вимагають зняти Арсенія Яценюка, не пропонуючи при цьому альтернатив", - підкреслив Медуниця.