Понад 51% українців вважають, що Мінські угоди не вигідні для України.
Про це свідчить соцопитування, проведене в середині лютого Інститутом Горшеніна. Його результати представили у вівторок, 1 березня 2016 року.
На питання "Чи можна назвати Мінські угоди вигідними для України" 26,3% респондентів відповіли, що швидше ні, а ще 25,3% - що точно ні. Впевнені у правильності Мінських угод всього 6,4% опитаних. Ще 21,8% заявили, що швидше так, угоди вигідні Україні. Кожному п'ятому респонденту (20,2%) важко відповісти.
При цьому більшість громадян розуміють, що відмова від Мінських угод не принесе Україні нічого хорошого. 23,6% респондентів вважають, що в такому разі на Донбасі відновляться активні бойові дії, 22,6% - що західні партнери перестануть підтримувати Україну, 12,2% - що Росія може захопити інші області України, 6,4% - що Росія може захопити всю країну. Частка тих, хто впевнений у тому, що нічого не станеться і все залишиться, як є, становить 18,8%.
Інший наслідок відмови від Мінських угод назвали 1,5% опитаних, не змогли відповісти - 14,9%.
Респондентів також запитали про їхнє ставлення до наглядової місії ОБСЄ на Донбасі. Відповіді показали, що серед українців переважає негативна оцінка: точно негативно діяльність місії оцінили 19,6% опитаних, 27,3% - швидше негативно. Позитивну оцінку надали 35,6% респондентів (7,2% - впевнено, 28,4% - з деяким сумнівом). Не змогли відповісти на таке питання 17,5% респондентів.
Дослідження проводилося з 8 по 17 лютого. Загалом у ньому взяли участь 2000 респондентів, які мешкають в усіх регіонах України (без урахування населення окупованих територій АР Крим, Донецької та Луганської областей). Квотами були регіон проживання, стать і вік респондентів. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/- 2,2%.
Нагадаємо, президент Петро Порошенко вважає, що Мінські угоди - єдиний спосіб для політичного вирішення конфлікту на Донбасі. При цьому він на початку лютого заявив європейським партнерам, що Україна більше не може впроваджувати їх в односторонньому порядку.