Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді арешту на два місяці чотирьом затриманим за підозрою в участі у масових заворушеннях біля Верховної Ради 31 серпня.
Про це повідомляє кореспондент LB.ua.
Заарештовано Артема Форманюка, Михайла Баліоза, Михайло Криворучкіна, Івана Сосну, представника "Чорного комітету", бійця батальйону ОУН Володимира Гроцького, а також Ігоря Гуменюка, підозрюваного у киданні гранати в оточення силовиків.
Радник голови МВС Зорян Шкіряк на своїй сторінці у фейсбуці повідомив, що до півночі суд заарештував 16 з 18 затриманих. Ще для одного обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Прес-служба "Свободи" уточнює, що це керівник Кіровоградської облорганізації партії Ігор Степура.
Також Шкіряк повідомив, що ще один підозрюваний зараз перебуває в лікарні за станом здоров'я. Рішення щодо нього ухвалять після того, як він зможе взяти участь у судовому засіданні. Йдеться про Богдана Тицького - голову організації "Чорний комітет". У нього зламана рука.
Як раніше повідомляла прокуратура Києва, всіх підозрюваних, крім Гуменюка, звинувачують в участі у масових заворушеннях, які спричинили загибель людей (ч. 2 ст. 294 КК). Санкція цієї статті - від 8 до 15 років в'язниці. Також їм інкримінують ч.3 ст. 345 КК - умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу пошкодження (санкція цієї статті - від 5 до 12 років в'язниці) і ст. 293 (групове порушення громадського порядку).
Гуменюку пред'явлено підозру за ст. 348 (зазіхання на життя співробітника правоохоронного органу, від 9 до 15 років або довічне позбавлення волі) і ч. 3 ст. 258 Кримінального кодексу України (створення терористичної організації, від 8 до 15 років).
Можливості внесення застави в рішеннях суду не передбачено.
Нагадаємо, загалом у зв'язку із сутичками біля Верховної Ради 31 серпня затримано 31 особу, але під вартою залишили 18 осіб, решту відпустили. Серед тих, хто залишився за гратами, - Гуменюк, голова "Чорного комітету" Богдан Тицький і кілька інших представників цієї організації. 31 серпня під час мітингу біля Верховної Ради виникла сутичка зі співробітниками правоохоронних органів, під час якої мітингувальники застосували фізичну силу і вибуховий пристрій - ручну оборонну гранату РГО з осколковими елементами. У результаті три людини загинули, понад 150 осіб отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. Серед постраждалих понад 130 правоохоронців, 11 цивільних осіб, з яких неповнолітній і троє представників засобів масової інформації.