Парламентський комітет з питань культури і духовності презентував концепцію реформування культурної сфери в Україні.
Про це йдеться на сайті комітету.
Згідно з концепцією, автором якої є Микола Княжицький, реформа культурної сфери матиме чотири напрямки: реформа державного адміністрування, адаптація українського законодавства у сфері культури до норм ЄС, реформа фінансування сфери та удосконалення системи фінансування українського культурного продукту.
У концепції прописані сфери, яких торкнеться реформа: книговидання, бібліотеки, охорона культурної спадщини, архіви, театри, кінематографія та музеї.
Передбачається, що в підпорядкуванні у Міністерства культури будуть Український інститут кінематографа (яким пропонується замінити Держкіно), Національний інститут культурної спадщини, Український інститут книги і Національний центр Олександра Довженка.
За словами Княжицького, культурна галузь України побудована за радянськими зразками. "Реформи, які проходили, були хаотичними і були спрямовані тільки на виживання галузі, - цитує нардепа телеканал Еспресо.TV. - Система культури має бути побудована таким чином, щоб зміна влади не позначалася на фінансування культури в країні".
Він зазначив, що головні принципи пропонованої реформи - це зменшення державного впливу на управління об'єктами культурної сфери, розподіл державних коштів на конкурсних підставах, посилення захисту українських виробників аудіо- і відеопродукції та популяризація української культури закордоном.
Концепцію реформи підтримали члени комітету Верховної ради з питань культури і духовності. Нагадаємо, до складу комітету входять: Микола Княжицький (глава комітету), Ірина Подоляк (перший заступник глави), Марія Матіос, Вадим Новінський, Сергій Тарута, Віктор Єленський та Інна Бордюг.
Документ ще обговорить громадська рада при комітеті.