Севастопольське Центральне конструкторське бюро "Чорноморець" має право наклкасти арешт і продати єдиний підводний човен ВМС України "Запоріжжя" за рішенням суду. Про це під час круглого столу керівників севастопольських підприємств ВПК повідомив директор ЦКБ "Чорноморець" Олександр Бородін, пише ІТАР-ТАРС.
Бюро виступало генеральним підрядником з ремонту субмарини, однак не отримало грошей за виконане замовлення. Сума боргу українських військових нібито становить 3 млн гривень.
Позов ЦКБ "Чорноморець" задовольнив Господарський суд Севастополя, який ухвалив рішення відповідно до українського законодавства. У травні це рішення підтверджено вже у російському апеляційному суді. Однак українські військові, за словами Бородіна, мають намір знову подати до суду, але вже в Києві.
Питання виплати боргу севастопольському підприємству піднімалося на переговорах міністерств оборони України і Росії про передачу корабельних об'єктів. За словами директора "Чорноморця", який брав участь у переговорах, основною умовою передачі "Запоріжжя" вказано оплату боргу за ремонт субмарини.
"Але міністерство оборони і ВМСУ неохоче ведуть переговори щодо цього підводного човна. Напевно, він їм не дуже потрібен. Виходить, нам треба звертатися до судових приставів і заарештувати її, а далі або продавати під ресторан, або відправляти до Туреччини, щоб полагодити", - сказав Бородін.
Нагадаємо, раніше видання Міноборони "Флот України" з посиланням джерела в Чорноморському флоті РФ повідомляло, що захоплений Росією єдиний підводний човен українських ВМС - "Запоріжжя" - не планується до повернення Україні. 57 членів екіпажу "Запоріжжя", які залишилися служити в Росії, обслуговують системи підводного човна. Заходи з підготовки до передачі "Запоріжжя" до складу українських ВМС не передбачаються.
Видання також зазначило, що для відновлення підводного човна, якому понад 43 роки, потрібно близько 20 млн доларів.