ОБСЄ сподівається, що Верховна Рада у другому читанні відхилить закон про наклеп.
Як повідомляє прес-служба організації, про це сьогодні у Відні заявила представник ОБСЄ зі свободи медіа Дуня Міятович, пише "Українська правда".
"Я закликаю всіх членів парламенту відхилити запропоновані зміни, які становитимуть серйозну перешкоду для свободи ЗМІ в країні. Криміналізація висловлювання в сучасній демократії означає
придушення дискусії і захист державних посадових осіб від критики, і може призвести тільки до самоцензури з боку ЗМІ", - сказала Міятович.
Міятович сподівається, що ЗМІ зможуть продовжувати безперешкодно функціонувати.
Достатньо громадянсько-правової відповідальності, яка існує нині. Кримінальна відповідальність у цьому випадку взагалі суперечить європейським стандартам. Позбавлення журналіста волі за наклеп - це нонсенс.
— Євген Захаров, голова Українського Гельсінкського союзу з прав людини
"Я щиро сподіваюся, що ці зміни не затвердять у другому читанні, тож ЗМІ в Україні зможуть продовжувати свою важливу роль інформування громадськості в питаннях, що становлять суспільний інтерес, не боячись пред'явлення кримінальних звинувачень", - сказала вона.
Міятович написала лист міністру закордонних справ Костянтину Грищенку 14 вересня, висловлюючи занепокоєння.
"2001 року Україна була однією з перших країн у регіоні ОБСЄ, які скасували кримінальну відповідальність за наклеп, із цією важливою реформою було пов'язано те, що Україна досягла репутації одного з найліберальніших правових середовищ для ЗМІ в регіоні", - зазначила представник ОБСЄ в листі.
Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону №11013 про введення кримінальної відповідальності за образу та наклеп.
Об'єднана опозиція заявила про те, що їх депутати готують подання в Конституційний суд щодо законопроекту про наклеп.
Водночас депутат від Партії регіонів Ярослав Сухий заявив, що закон про наклеп буде обов'язково прийнято, але з урахуванням менших заходів покарань.